Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  kelionės data tikslinama
 • Kaina :
  358 Eur + skrydis nuo 90 Eur
 • Grupės dydis :
  iki 28 žmonių
 • Transportas :
  kelionė lėktuvu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus

Kelionė apima Vakarinės Ukrainos istorines Voluinės ir Podolės žemes, kurių praeitis tiesiogiai siejasi ir su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos istorija. Kelionė suteiks galimybę pažinti, pabandyti suprasti dabartinę Ukrainą ir sugrįžti prie legendomis apipintos LDK istorijos. Pamatysime pačius gražiausius Vakarinės Ukrainos miestus ir vietovės, nuostabius kraštovaizdžius. Pagrindinės lankomos vietos – Chotinas, Podolės Kamenecas, Ternopilis, Kremenecas, Počajivo Laura, Pidgircai, Oleskas, Lvovas.

1 diena. VILNIUS – LVOVAS – PODOLĖS KAMENECAS

Skrydis Vilnius – Lvovas. Atvykę po pietų privačiu autobusu išvykstame link Podolės Kameneco. Pakeliui stojame pietauti, vakare pasiekiame viešbutį Podolės Kamenece. Nors visa diena skirta sunkiai kelionei, tačiau tai ką išvysite toliau tikrai pateisins ir atpirks patirtus pirmos dienos nepatogumus.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena. PODOLĖS KAMENECAS – CHOTINAS – PODOLĖS KAMENECAS – TERNOPILIS

Pusryčiai. Vykstame į Chotino tvirtovę. Chotinas (ukr. Хотин, lenk. Chocim) niekuomet nepriklausė LDK, tačiau miestas yra Abiejų Tautų Respublikos kovų su turkais simbolis, Chotino mūšių (1621 ir 1673 m.), kuriuose pasižymėjo Lietuvos didieji karvedžiai bei kovėsi Lietuvos ir Lenkijos jungtinės karinės pajėgos vieta. Tvirtovė ant Dniestro upės kranto įkurta dar VIII – IX a., kaip pietinių ir vakarinių Kijevo Rusios pakraščių gynybinės sistemos dalis. Miesto pasididžiavimas  XIII-XVI a. statyta mūrinė pilis-tvirtovė, kuri priklausė Haličo, Moldovos, Lenkijos, turkų valdovams, taip pat kazokams, o galiausiai XIX a. pr. atiteko Rusijos imperijai. Chotino pilis įvardijama kaip viena stipriausių tvirtovių Rytų Europoje.

Apie pietus grįžtame į Podolės Kamenecą, pietaujame ir leidžiamės pažinti miestą bei pilį. Podolės Kamenecas (ukr. Кам'янець Подiски, lenk. Kamieniec Podolski) – Podolės žemės politinis, administracinis, kultūrinis centras, įspūdingiausias šių žemių įtvirtintas miestas. Unikali miesto gynybinė sistema - miestas išsidėstęs praktiškai aklinoje upės Smotrič kilpoje, kanjono gylis siekia iki 50 m, o į miestą pakliūti buvo įmanoma vieninteliu tiltu, kurį saugo XIV-XIX a. pilis-tvirtovė. XIV a. pab. Podolės Kamenecą valdė Gediminaičiai Karijotaičiai, čia pradėjo statyti mūrinę pilį. Mieste gausu architektūros ir istorijos, įvairių etnosų ir konfesijų paminklų - katalikų arba lenkų, rusinų, žydų ir net armėnų atskirtos miesto dalys. Miestas užburia savo išskirtine gamtine situacija ir jaukumu. Senoji miesto dalis ir pilis yra nacionalinis istorijos-architektūros draustinis bei vienas iš pretendentų tapti UNESCO Pasaulinio paveldo objektu. Lankome pilį, miesto gynybinių įrenginių likučius, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedrą, dominikonų Šv. Mikalojaus bažnyčią, armėnų kvartalą.

Laisvas laikas, apie 17.00 val. išvykstame. Pakeliui pusvalandžiui stojame Podolės Skaloje, kur apžiūrime XIV-XVIII a. piliavietę.

Apie 21.00 val. pasiekiame Ternopilį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. TERNOPILIS – KREMENECAS – POČAJIVO LAURA – PIDGIRCAI – OLESKAS – LVOVAS

Pusryčiai. Keliaujame po istorines Voluinės žemes šiaurės kryptimi. Po valandos kelio mūsų laukia įspūdingasis Kremenecas (ukr. Кременець, lenk. Krzemieniec) – svarbus politinis, administracinis, kultūrinis Voluinės centras, viduramžiais vienas didžiausių Voluinės miestų. Svarbiausias LDK istorijos liudininkas čia – virš miesto ant galingos kalvos stūksantys, legendomis apipinti pilies griuvėsiai (XIV a. II p., XVI a.). Kylame į pilies kalną. Įtvirtinimų kalne, vadinamame Bonos kalnu, būta nuo XI-XII a. Mūrinė pilis pastatyta XIV a. II p., matyt, Liubarto Gediminaičio ar Vytauto valdymo metu. Pilyje net devynerius metus Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas kalino savo maištingąjį pusbrolį Švitrigailą. XVI a. Lietuvos Didysis kunigaikštis Žygimantas Senasis Kremenecą su apylinkėmis ir pilimi padovanojo savo žmonai Bonai Sforcai. Nuo pilies kalno atsiveria vaizdai į XVII-XVIII a. barokinį senojo Kremeneco ansamblį. Pagal galimybes lankome senąją miesto dalį.

Už maždaug pusvalandžio pasiekiame Počajivą. Počajivo Laura (ukr. Почаївська Свято-Успенська Лавра, lenk. Ławra Poczajowska) vienuolynas pastatytas ant 60 m aukščio kalvos Počajivo vietovėje. Tai didžiausia šventykla Voluinėje, laikoma viena švenčiausių vietų stačiatikiams Vakarų Ukrainoje. Pagal legendą vienuolynas įkurtas Kijevo Pečerų Lauros vienuolių, kurie pabėgo iš Kijevo totorių antpuolio metu 1240 m. XVIII a. vienuolynas priklausė graikų apeigų katalikams (unitams). Tuo metu ansamblis buvo perstatytas vėlyvojo baroko stiliumi ir įgijo iki šiol įspūdingą ir didingą pavidalą. Dabar Počajivo Laura pripažįsta Maskvos stačiatikių autokefalinės bažnyčios viršenybę, sprendžiamas Lauros priklausomybės klausimas, čia veikia vyrų vienuolynas, dvasinė seminarija. Vienuolyną lankysime lydimi seminaristo, turėsime galimybę aplankyti svarbiausias Lauros relikvijas - Dievo Motinos pėdos atspaudą akmenyje ir stebuklingą Počajivo Dievo Motinos ikoną.

Planuojami grupiniai-piligrimo pietūs Lauros valgykloje.

Toliau kelias veda per Pidgircus. Pidgircų pilis (XVII a. I p., XVIII a.) – tai vienas gražiausių Europoje bastioninių įtvirtinimų ir renesansinių-barokinių rūmų derinio pavyzdys. Savo laiku pilis vadinta Podolės Versaliu. 1865-1939 m. pilis ir čia sukaupti pasakiški turtai priklausė kunigaikščiams Sanguškoms (Gediminaičiams). Tai viena paskutiniųjų ir svarbiausių rezidencijų, priklausiusių Sanguškuškoms - iki šiol išlikusiai Gediminaičių dinastijos atšakai.

Gerokai po pietų pasiekiame Oleską (ukr. Олескo, lenk. Olesko) – miestelį Voluinės ir Haličo pasienyje. Olesko Haličo-Voluinės kunigaikščių pilis (XIV-XVII a.) XIV a. vid. priklausiusi Gedimino sūnui kunigaikščiui Liubartui, XV a. I p. - Švitrigailai. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jono Sobieskio gimtoji pilis. Lankome pilį ir joje veikiantį dailės muziejų. Pageidaujant grupei bus užsakyta vakarienė Olesko pilies rūsiuose-menėse su vietoje gamintų užpiltinių degustacija.

Vakare pasiekiame Lvovą. Nakvynė viešbutyje miesto centre.

4 diena. LVOVAS

Pusryčiai. Visą dieną skiriame Lvovui. Tai – politinis, administracinis, kultūrinis centras, XIII a. II p. Haličo-Voluinės kunigaikštijos sostinė, Lenkijos karalystės laikais – Rusios vaivadijos centras, Austrijos-Vengrijos imperijos laikais – Galicijos ir Ladomerijos karalystės sostinė, Lenkijos Respublikos laikais – vaivadijos centras, o nuo XX a. II p. – neoficiali Vakarinės Ukrainos sostinė. Ryte pėsčiomis ekskursija po senąjį Lvovą - vieną iš gražiausių ir geriausiai suplanuotų Europos miestų, nuostabų kultūros centrą. Miesto istorinė dalis įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Aplankysime gražiausias senamiesčio erdves ir pastatus – siauras gatveles ir didingas aikštes, armėnų kvartalą ir bažnyčią, rusinų, žydų ir katalikų miesto dalis, rotušę, Lotynų katedrą, stačiatikių soborą, dominikonų, jėzuitų, bernardinų vienuolynų ir bažnyčių ansamblius, didingąjį Operos teatro pastatą, senųjų gynybinių įrenginių likučius ir kt.

Lvovas garsėja įvairiausiomis tematinėmis kavinukėmis ir užeigomis (pvz. Kopalnia kavy – „Kavos kasykla“, Pjana vyšnia – „Apgirtusi vyšnia“ ir daugybe kitų), kur taip pat būtinai užsuksime. Apsilankysime sendaikčių ir suvenyrų turgelyje.

Pietų pertrauka. Laisvas laikas.

Po pietų pagal susitarimą su grupe ar individuliai:
skiriame laisvą laiką tolimesniam savarankiškam miesto pažinimui (su rekomendacijomis kokiuose muziejuose, lankytinose vietose, kavinėse ir baruose verta apsilankyti);
pageidaujantys ketvirtadienio vakarą gali apsilankyti įspūdingame Lvovo Operos teatre. Artėjant kelionės laikui bus žinomas repertuaras ir kelionės dalyviai bus informuoti apie konkretų spektaklį bei bilietų kainas. Bilietų kainos svyruoja tarp 3-15 eurų. Informavus apie norą lankytis teatre, iš anksto parūpinsime bilietais.

5 diena. LVOVAS – VILNIUS

Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Lvovu. Ryte miesto transportu vykstame į Lyčiakovo kapines – Lvovo „Per Lašezas“. Tai vienos iš didžiausių ir įspūdingiausių senųjų kapinių Europoje, kuriose – visa XIX-XX a. Vakarų Ukrainos tragiška istorija. Vietinis gidas pavedžios po senąsias kapines ir spalvingai pristatys XIX-XX a. sandūros miesto kultūrą bei gyventojus.

Laisvas laikas.

Vakare autobusu išvykstame į Lvovo oro uostą. Skrydis Lvovas – Vilnius.