Apie kelionę trumpai
  • Kelionės data :
    kelionės data tikslinama
  • Kaina :
    305 Eur + skrydis nuo 100 Eur
  • Grupės dydis :
    iki 28 žmonių
  • Transportas :
    kelionė lėktuvu
  • Išvykimo vieta :
    iš Vilniaus

Kelionė apima nedidelį Vakarų/dešiniakrantės Ukrainos lopinėlį – Lvovą ir jo apylinkes. Šios teritorijos visos Ukrainos kontekste išsiskiria savo vakarietiškumu ir laisva dvasia. Lvovas visais laikais buvo politinis, administracinis, kultūrinis centras: XIII a. II p. Haličo-Voluinės kunigaikštijos sostinė, Lenkijos karalystės laikais – Rusios vaivadijos centras, Austrijos-Vengrijos imperijos laikais – Galicijos ir Ladomerijos karalystės sostinė, Vakarų Ukrainos Liaudies Respublikos laikais – valstybės sostinė, Lenkijos Respublikos laikais – vaivadijos centras, o nuo XX-XXI a. sandūros – Ukrainos „laisvės sostinė“.
Kelionė suteiks galimybę pažinti ir suprasti dabartinę Vakarinę Ukrainą bei gražiausią jos miestą Lvovą, jo apylinkes – vadinamąją „Auksinę pasagą“ (Zoločivo, Pidgircų, Olesko ir Žulkvės pilis), sugrįžti prie Ukrainos bei legendomis apipintos LDK istorijos.

1 diena. VILNIUS – LVOVAS

07.50 – 09.00 val. tiesioginis skrydis Vilnius – Lvovas. Apie 11.00 val. pasiekiame viešbutį. Įsikūrę leidžiamės į maždaug 3 val. apžvalginę ekskursiją-pasivaikščiojimą po senąjį Lvovą – vieną iš gražiausių ir geriausiai suplanuotų Europos miestų, nuostabų kultūros centrą. Miesto istorinė dalis įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos-pasivaikščiojimo metu aplankysime gražiausias senamiesčio erdves ir pastatus – siauras gatveles ir didingas aikštes, armėnų kvartalą ir bažnyčią, rusinų, žydų ir katalikų miesto dalis, rotušę, Lotynų katedrą, stačiatikių soborą, dominikonų, jėzuitų, bernardinų vienuolynų ir bažnyčių ansamblius, didingąjį Operos teatro pastatą, senųjų gynybinių įrenginių likučius ir kt.

Lvovas garsėja įvairiausiomis tematinėmis kavinukėmis ir užeigomis, restoranais (pvz. Kopalnia kavy – „Kavos kasykla“, Pjana vyšnia – „Apgirtusi vyšnia“), kur taip pat būtinai užsuksime. Apsilankysime sendaikčių ir suvenyrų turgelyje.

Pertrauka pietums. Po pietų pagal susitarimą su grupe ar individuliai galime:
- arba skirti laisvą laiką tolimesniam savarankiškam miesto pažinimui (su rekomendacijomis kokiuose muziejuose, lankytinose vietose, kavinėse ir baruose verta apsilankyti);
- arba kartu lankome Aukštutinės pilies kalną ir Liublino 400 –ųjų metinių paminklą-pilkapį;
- norintys vakare gali apsilankyti įspūdingajame Operos teatre. Artėjant kelionės laikui bus žinomas repertuaras ir kelionės dalyviai bus informuoti apie konkretų spektaklį bei bilietų kainas. Bilietų kainos svyruoja tarp 3-15 Eur. Informavus apie norą lankytis teatre, iš anksto pasirūpinsime bilietais;
- arba visų aukščiau išvardintų variantų kombinacijos bei vakarinis Lvovas.

Nakvynė viešbutyje Lvovo centrinėje dalyje.

2 diena. LVOVAS

Pusryčiai.

Vykstame į Lyčiakovo kapines – Lvovo „Per Lašezas“. Tai vienos iš didžiausių ir įspūdingiausių senųjų kapinių Europoje, kuriose „guli“ visa XIX-XX a. Vakarų Ukrainos tragiška istorija. Vietinis gidas pavedžios po senąsias kapines ir spalvingai pristatys XIX-XX a. sandūros miesto kultūrą bei gyventojus.

Laisvas laikas, rekomendacijos tolimesniam savarankiškam miesto pažinimui.

Pastaba: šeštadienio ir sekmadienio programa gali būti sukeista vietomis. Tai priklausys nuo Operos ir baleto teatro repertuaro, t.y. kurį vakarą grupė pasirinks eiti į teatrą.

Nakvynė viešbutyje Lvovo centrinėje dalyje.

3 diena. LVOVAS – UNIVAS – ZOLOČIVAS – PIDGIRCAI – OLESKAS – LVOVAS

Pusryčiai.

Visą dieną skiriame Lvovo apylinkių gražiausioms vietoms lankyti. Keliaujame užsakytu autobusu.

Univas – nedidukas kaimas, tačiau čia veikia vienas seniausių vienuolynų Ukrainoje. Švč. Dievo motinos Ėmimo į Dangų Laura (Свято-Успенська Лавра) – stačiatikių, vėliau graikų katalikų studitų vyrų vienuolynas (lot. Monaci Studiti Ucraini, ukr. Монахи Студитського Уставу) – visais laikais svarbus vienuolystės ir knygų spausdinimo, švietimo centras, piligrimus čia traukė stebuklingas Švč. Dievo Motinos ir gydančių savybių turintis šaltinis. Vienuolynas greičiausiai čia egzistavo dar XIII a, XIII a. totorių antpuolių metu buvo sugriautas. 1400 m. su kunigaikščio Fiodoro Liubartaičio (Gediminaičio) pagalba vienuolynas ir mūrinė Švč. Dievo Motinos užmigimo cerkvė buvo atstatyti. Lankome įtvirtintą gotikos ir renesanso architektūros stilistikos vienuolyno kompleksą bei bizantine maniera tapytą šventyklą.

Visai netoli Lvovo esančių Zoločivo, Pidgircų, Olesko, yra trys, viena nuo kitos nedaug nutolę pilys, turistiniuose maršrutuose kartais skambiai vadinamos Zolota Pidkova – „Auksine pasaga“. Tai miestai su turtinga istorija, valdyti garsiausių LDK ir Lenkijos giminių, ypatingą reikšmę įgiję XVII a., kuomet iš juos valdžiusios Sobieskių giminės Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi buvo išrinktas Jonas Sobieskis.

„Auksinę pasagą“ lankyti pradedame nuo Zoločivo. Zoločivas kitados privatus miestas, kurio savininkai daug kartų keitėsi (1740-1772 m. miestas priklausė Radviloms). Garsiausi savininkai – Sobieskiai. Lankome karališkąją Sobieskių pilį (XVII a. I p.). Karalius ir Ldk Jonas Sobieskis šioje pilyje įsirengė savo rytinę rezidenciją. Pilis įvardijama kaip itin retas fortifikacinės architektūros paminklas Europoje, mat visiškai išlaikė savo pirminį palazzo in forteca vaizdą ir architektūrą.

Toliau kelias veda per Pidgircus. Pidgircų pilis (XVII a. I p., XVIII a.) – tai vienas gražiausių Europoje bastioninių įtvirtinimų ir renesansinių-barokinių rūmų derinio pavyzdys, savo laiku pilis vadinta netgi „Podolės Versaliu“. 1865-1939 m. pilis ir čia sukaupti pasakiški turtai priklausė kunigaikščiams Sanguškoms (Gediminaičiams). Tai viena paskutiniųjų ir svarbiausių rezidencijų, priklausiusių Sanguškuškoms – iki šiol išlikusiai Gediminaičių dinastijos atšakai.

Apie pietus pasiekiame Oleską – miestelį Voluinės ir Haličo pasienyje. Olesko Haličo-Voluinės kunigaikščių pilis (XIV-XVII a.), XIV a. vid. priklausiusi Gedimino sūnui kunigaikščiui Liubartui, XV a. I p. – Švitrigailai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jono Sobieskio gimtoji pilis.

Pietaujame Olesko pilies rūsiuose-menėse. Pageidaujant, grupei bus užsakyti pietūs su vietoje gamintų užpiltinių degustacija, meniu suderinsime pieš kelionę.

Vakarop grįžtame į Lvovą. Laisvas laikas vakariniame Lvovo senamiestyje.

Nakvynė viešbutyje Lvovo centrinėje dalyje.

4 diena. LVOVAS – ŽULKVĖ – LVOVAS

Pusryčiai.

Išsiregistruojame iš viešbučio ir autobusu vykstame į Žulkvės miestelį. Netolies Lvovo esantis Žulkvės renesansinis miestas–tvirtovė – valstybinis istorinis-architektūrinis draustinis/paminklas, nuo 1998 m. pretendentas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašus. Ekskursijos–pasivaikščiojimo metu lankome XVII a. karalius Jono Sobieskio Žulkvės pilį, kuri XVIII a. priklausė LDK kunigaikščiams Radviloms (garsiajam Nesvyžiaus šeimininkui Mikalojui Radvilai Žuvelei), Šv. Lauryno kankinio ir Stanislovo bažnyčią (1606-1618) – Žulkievskių ir Sobieskių giminės nekropolį, bazilijonų, dominikonų vienuolynus, XVII a. sinagogą ir kt.

Apie 13.00 val. grįžtame į Lvovą. Pietų pertrauka.

Popiet išvykstame į oro uostą. 17.00 val. skrydis Lvovas – Vilnius. 18.15 val. grįžtame į Vilnių.