Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  data tikslinama
 • Kaina :
  35 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus.
 • Grupės dydis :
  iki 36 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus

Tadas Ivanauskas – pirmasis gamtininkas, ėmęsis moksliškai tyrinėti Lietuvos gamtą, gamtosaugos Lietuvoje pradininkas, nenuilstantis keliautojas po Lietuvą ir tolimiausius pasaulio kraštus – šiaurę, Pietų Amerikos tropikų miškus, nuošalias Azijos vietas, iš kur gabenosi eksponatus savo įkurtam Kauno zoologijos muziejui. Aplinkinių buvo itin mėgstamas ir gerbiamas, jo paskaitų susirinkdavo klausytis ne tik studentai, bet ir būriai kauniečių. Savo sodyboje Obelynėje prie Kauno augino šimtus vaismedžių, kurių sodinukais, įskiepiais mielai dalindavosi su žmonėmis. Kaune organizavo pirmąsias Paukščių dienas šalyje, kviesdamas ne tik į ekskursijas pasižiūrėti paukščių, bet ir šią šventę rengti kartu su medžių sodinimo švente. Jo iniciatyvos dėka buvo Kaune apsodintas smiltynas tarp Petrašiūnų ir Pažaislio, tuščios laukymės Panemunės miške ir kita.

T. Ivanauskas rašė, jog mokslininkas, o ypač gamtininkas, neturi likti užsidaręs siaurame savo specialybės kevale. Jam būtina „domėtis kitomis žmogaus sąmonės sritimis; etika, grožis, romantika, poezija turi taip pat lydėti jo žingsnius (...) Tada tik jis mokės atjausti kitų žmonių kančias ir nelaimes, mokės matyti, pajausti ir aprašyti grožį tos gamtos, kurioje dirbo ir ieškojo amžinųjų jos dėsnių“.

Kelionės metu aplankysime atsinaujinusį ir 2019 m. liepą šimtmetį minėjusį T. Ivanausko zoologijos muziejų, kur išsamiau susipažinsime su jo asmenybe ir nuveiktais darbais, apžiūrėsime Kamšos botaninio-zoologinio draustinio teritorijoje įsikūrusį Obelynės parką su sodyba, kurią T. Ivanauskas pradėjo kurti 1920 m., remdamasis savo vaikystės prisiminimais iš Lebiodkos dvaro Baltarusijoje, pasivaikščiosime Kamšos pažintiniu taku, nuvyksime prie įspūdingų Marvelės upės kaskadų netoliese ir galop keliausime į Kauno botanikos sodą, prie kurio įkūrimo reikšmingai prisidėjo profesorius.

Nuotraukų šaltiniai: wikipedia.org