Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  data tikslinama
 • Kaina :
  35 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus
 • Grupės dydis :
  iki 36 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus
 • Pastabos :
  Naktinė programa truks 1,5 valandos dideliame aukštyje, atviroje patalpoje, todėl rekomenduojama šilčiau apsirengti, ypač vaikams. Jeigu bus didelis debesuotumas ir negalės vykti naktinė ekskursija, tuomet dalyvausime „paguodos“ programoje, kurios metu apžiūrėsime teleskopą, gidas pristatys jo galimybes ir skaidrių pagalba supažindins su pagrindiniais dangaus kūnais.

Rugpjūtis nuo seno vadinamas „krintančių žvaigždžių“ mėnesiu, mat mūsų planetai kertant Svifto-Tutlio kometos orbitą, dangus kasmet „prapliumpa“ įspūdingu Perseidų meteorų lietumi. Perseidų lietumi jis vadinamas dėl to, kad stebint iš Žemės atrodo, jog meteorai atskrieja iš Persėjaus žvaigždyno. Senovės Graikijos mituose Persėjas minimas kaip dievo Dzeuso ir mirtingosios Danajos sūnus. Sakoma, kad perseidų lietus primena laikus, kai Dzeusas, vyriausias ir galingiausias Olimpo dievas, aplankė Danają kaip aukso lietus.

Šiuo ypatingu laikotarpiu kviečiame aplankyti etnokosmologijos muziejų, kurio ekspozicija suteiks galimybę pažinti žmogaus ir žmonijos santykį su Kosminiu pasauliu, o vakare atviroje šio pastato patalpoje gyvai pasigrožėti naktiniu vasaros dangumi; stebint Mėnulį, įvairias planetas, žvaigždes bei galaktikas, pabandyti pajausti milžiniškus Visatos atstumus, skirtingus dydžius.

Iki prasidedant vakarinei programai pakeliausime po Molėtus ir jų apylinkes: užsuksime į moderno stiliaus Vyžulėnų dvarą, kur gyveno garsus teisės profesorius Bronislovas Vrublevskis, buv. Vilniaus Stepono Batoro universteto rektorius, apžiūrėsime Paberžės miestelį – čia, vienintelėje Lietuvos vietoje, vykdavo koridos – toreodorų kovos su buliais, Giedraičiuose ir Videniškiuose prisiminsime vieną seniausių iki šiol gyvuojančių lietuvių kunigaikščių giminių, iš kurių net keturi tapo Žemaičių vyskupais, o tarp ežerų įsikūrusiuose Molėtuose pasivaikščiosime Pastovio ežero pakrante, apsilankysime centrinėje aikštėje su T. Daunoros sukurtu laikrodžiu, išvysime išlikusias tradicines žydų krautuvėles, vadinamas „Raudonaisiais mūrais“ ir t.t. Esant galimybei, užsuksime į Želvą – senąjį štetlą, garsėjusį arklių turgumis, o vėliau – lenktyniniais žirgais bei žirginio sporto meistrais.

Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės archyvas, commons.wikimedia.org