Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  data tikslinama
 • Kaina :
  37 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus
 • Grupės dydis :
  iki 36 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus
 • Pastabos :
  Dieveniškių istorinis regionas yra Lietuvos dalis, stipriai išsikišusi į Baltarusijos teritoriją. Siauriausioje jos vietoje yra įrengtas nuolatinis pasienio kontrolės punktas. Todėl įvažiuojant į šią teritoriją būtina su savimi turėti asmens dokumentą – pasą ar asmens tapatybės kortelę.

Ši teritorija, dažnai vadinama „apendiksu“ ar „Dieveniškių kilpa“, pasižymi savita gamta ir kultūra. Pro parką teka Gaujos upė, kurios slėnyje jau tūkstantį metų keroja didingi Stakų ir Grybiškių ąžuolai. Čia dunkso ledynmečio palikti saugomi uolienų luistai ir stambūs akmenys – Mokas, Užkeikta svodba, Jankelis ir Jankeliukas – apie kuriuos mums šiandien liudija išlikę pasakojimai bei legendos. Parke gausu pilkapių ir pilkapynų – net 52.  Apie krašto unikalumą byloja ir savita Dieveniškių šnekta, suformuota įvairių tautų kaimynystės – čia nuo seno taikiai sugyveno lietuviai, lenkai, gudai ir žydai. Ypač žavi senoviniai gatviniai kaimai su spalvingomis sodybomis, dekoruotomis šviesiomis langinėmis ir antlangėmis bei parko teritorijos pakraštyje ant kalvos rymanti renesansinė Norviliškių pilis ir buv. pranciškonų vienuolynas.

Kviečiame drauge pakeliauti po Dieveniškių istorinį regioninį parką, kur aplankysime senuosius – Poškonių, Rimašių, Dieveniškių, Žižmų kaimus, Norviliškių pilį, pasigrožėsime galingu Stakų ąžuolu, su parko istorija ir savitumais susipažinsime šio parko lankytojų centre Poškonyse. Grįždami dar aplankysime Turgelius, Paulavos respubliką menančius griuvėsius ir Jašiūnų dvarą.

Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės archyvas, wikipedia.org, commons.wikimedia.org