Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  2021 m. birželio 11 (Penktadienis, 1 d.)
 • Kaina :
  38 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus, maitinimas su edukacine programa.
 • Grupės dydis :
  iki 25 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus
 • Pastabos :
  *Kol kas grupės dydis nurodytas pagal šiuo metu LR Vyriausybės didžiausią leidžiamą. Būsiant pasikeitimų dėl vykimo sąlygų, būtinai informuosime iki kelionės. Autobuse ir lankomuose objektuose (tiek uždaruose, tiek atviruose) būtina dėvėti apsaugines kaukes.

Neris – Lietuvos upė, davusi pradžią trims Lietuvos sostinėms – pirmąjai Lietuvos sostinei – Kernavei, dabartinei Vilniui ir laikinąjai Kaunui.

Pakeliaujame dešiniuoju jos krantu (Vilniaus, Širvintų, Jonavos, Kauno apylinkėmis) su gausybe Nerin „žvelgiančių“ piliakalnių, atodangų ir jaukių miestelių.

Užkopiame ir gėrimės vaizdais nuo Buivydų, Bradeliškių, Mažųjų Žiūrų, Lantainių (Lentainių) piliakalnių, stabtelime Čiobiškio, Gelvonų ir kt. miesteliuose, taip pat prie pasvirusios Barboros Radvilaitės koplytėlės netoli Musninkų.

Pusiaukelėje (Ukmergės raj.) padarome nedidelį lankstą, prasukdami rytiniu Veprių kraterio pakraščiu. Čia, Vepriuose, išgirstame prieš 150–160 milijonų metų į dabartinę jų teritoriją nukritusio meteorito, prilygusio 200 000 Hirosimos atominių bombų sprogimui, istoriją, o greta esančiuose Kultuvėnuose, Lukenskų sodyboje ir galerijoje, susipažįstame su Česlovo Lukensko menu bei paragaujame kalendorinių vaišių.

Kelionę simboliškai užbaigiame Kauno Santakos parke, kur Neris „susitinka“ su Nemunu.

 

 

 

Programą parengė: D. Žebelytė-Petraitienė
Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės archyvas, Lukenskų Namai Facebook paskyros nuotrauka