Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  data tikslinama
 • Kaina :
  nuo 39 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus, maitinimas.
 • Grupės dydis :
  iki 28 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus
 • Pastabos :
  *Autobuse ir lankomuose objektuose būtina dėvėti apsaugines kaukes.

Neabejojame, kad daug kam jau teko vienaip ar kitaip „prisiliesti“ prie įdomios Kauno marių istorijos. Gal plaukėte mariomis laivu, regėdami naująjį marių vandenų sukurtą kraštovaizdį? Gal aplankėte brandžiojo baroko šedevrą – Pažaislio vienuolyno ansamblį, stebuklingai išlikusį nepaliestą Kauno marių pusiasalyje? O gal pabuvojote Kauno marių regioninio parko lankytojų centre, kurio moderni ekspozicija vaizdžiai atpasakoja Nemuno virsmą mariomis?

Šįkart siūlome kitokią pažintį. Keliaukime į vadinamąjį „Samylų pusiasalį“, kur tebegyvena dugniečiai, kur tebeskamba jų dainos... Susitikime su Samylų bendruomene Šlienavos kaime, unikalia tuo, kad joje gyvena žmonės, iškelti iš užlietų kaimų, ir kurie iki šiol puoselėja jau nykstančias to laikmečio tradicijas. Folkloro ansamblio „Samylų senolės“ dainos, atsineštos iš užlieto Nemuno slėnio, 2019 m. buvo įtrauktos į Lietuvos Nemateriaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Kasmet paskutinį rugpjūčio šeštadienį organizuojamas festivalis „Pėdos marių dugne“, kurio metu, dalyvaujant dugniečiams, gaivinama nugrimzdusių kaimų atmintis.

Nuvykime į Samylų poilsiavietę, kurią prieš keletą metų papuošė įspūdingos medžių skulptūros – iš marių dugno į krantą išnyrantis bažnyčios bokštas, išlipantys Nemuno slėnio gyventojai su savo arkliais, karvutėmis. Užkopkime į Samylų piliakalnį, apžiūrėkime Šlienavos bažnyčią, kurios statybai panaudoti užlieto Kampiškių kaimo bažnyčios rąstai ir varpinė, na o didysis altorius atkeltas iš Kaune sovietų uždaromos Įgulos bažnyčios (Soboro).

Būtinai aplankykime ir kitas užlietas kairiojo kranto gyvenvietes. Nuo buv. Pakalniškių kaimo piliakalnio pasigrožėkime Pažaisliu, Žiegždriuose – geologinėmis atodangomis, Raguoliuose (dab. Girionyse) – Dubravos arboretumu ir gražiu peizažinio stiliaus parku (projekto autorius A.Tauras). Pasigėrėkime ypatingais marių pakrančių vaizdais ne tik nuo sausumos, bet ir iš vandens – užsakytu laivu plaukime iki Pažaisliui vardą davusio Žaisos upelio įlankos.