Kelionė apima nedidelį Vakarų/dešiniakrantės Ukrainos lopinėlį – Lvovą ir jo apylinkes. Šios teritorijos visos Ukrainos kontekste išsiskiria savo vakarietiškumu ir laisva dvasia. Lvovas visais laikais buvo politinis, administracinis, kultūrinis centras: XIII a. II p. Haličo-Voluinės kunigaikštijos sostinė, Lenkijos karalystės laikais - Rusios vaivadijos centras, Austrijos-Vengrijos imperijos laikais - Galicijos ir Ladomerijos karalystės sostinė, Vakarų Ukrainos Liaudies Respublikos laikais – valstybės sostinė, Lenkijos Respublikos laikais - vaivadijos centras, o nuo XX-XXI a . sandūroje Ukrainos „laisvės sostinė“.
Kelionė suteiks galimybę pažinti ir suprasti dabartinę Ukrainą bei gražiausią jos miestą Lvovą, jo apylinkes – vadinamąją Auksinę pasagą (Zoločivo, Pidgircų, Olesko ir Žulkvės pilis), sugrįžti prie Ukrainos bei legendomis apipintos LDK istorijos.

1 d. VILNIUS – KIJEVAS – LVOVAS

Išvykstame iš Vilniaus ir Lvovo oro uoste leidžiamės 14.40 val., pasiekiame viešbutį, įsikuriame ir pailsime.

Visą popietę skiriame pažinčiai su Lvovu. Leidžiamės į apžvalginę ekskursiją-pasivaikščiojimą po senąjį Lvovą – vieną iš gražiausių ir geriausiai suplanuotų Europos miestų, nuostabų kultūros centrą. Miesto istorinė dalis įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos-pasivaikščiojimo metu aplankysime gražiausias senamiesčio erdves ir pastatus – siauras gatveles ir didingas aikštes, armėnų kvartalą ir bažnyčią, rusinų, žydų ir katalikų miesto dalis, rotušę, Lotynų katedrą, stačiatikių soborą, dominikonų, jėzuitų, bernardinų vienuolynų ir bažnyčių ansamblius, didingąjį Operos teatro pastatą, senųjų gynybinių įrenginių likučius ir kt.
Lvovas garsėja įvairiausiomis tematinėmis kavinukėmis ir užeigomis (pvz. Kopalnia kavy – Kavos kasykla, Pjana vyšnia – Apgirtusi vyšnia ir daugybė kitokių), kur taip pat būtinai užsuksime. Apsilankysime sendaikčių ir suvenyrų turgelyje.

Kelionės vadovė pateiks rekomendacijas dėl kitų lankomų vietų mieste – kavinių, restoranų, muziejų ir teatrų.
Norintys šeštadienio arba sekmadienio vakarą galės apsilankyti įspūdingajame Lvovo Operos teatre. Artėjant kelionės laikui bus žinomas repertuaras ir kelionės dalyviai bus informuoti apie konkretų spektaklį bei bilietų kainas (bilietų kainos svyruoja tarp 3-15 Eur).

Nakvynė viešbutyje Lvove.

2 d. LVOVAS – ZOLOČIVAS – PIDGIRCAI – OLESKAS  – LVOVAS

Pusryčiai viešbutyje.

Visą dieną skiriame Lvovo apylinkių gražiausioms vietoms lankyti, į kurias keliaujame užsakytu autobusu.
Visai netoli Lvovo esančios Zoločivo, Pidgircų, Olesko – trys viena nuo kitos nedaug nutolusios pilys – turistiniuose maršrutuose kartais skambiai vadinamos Zolota Pidkova – „auksine pasaga“. Tai miestai su turtinga istorija, valdyti garsiausių LDK ir Lenkijos giminių, ypatingą reikšmę įgiję XVII a., kuomet iš juos valdžiusios Sobieskių giminės Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi buvo išrinktas Jonas Sobieskis.

„Auksinę pasagą“ lankyti pradedame nuo Zoločivo. Zoločivas – kitados privatus miestas, kurio savininkai daug kartų keitėsi (1740-1772 m. miestas priklausė Radviloms). Garsiausi savininkai – Sobieskiai. Lankome karališkąją Sobieskių pilį (XVII a. I p.). Karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jonas Sobieskis šioje pilyje įsirengė savo rytinę rezidenciją. Pilis įvardijama kaip itin retas fortifikacinės architektūros paminklas Europoje, mat visiškai išlaikė savo pirminį palazzo in forteca vaizdą ir architektūrą.

Toliau kelias veda per Pidgircus. Pidgircų pilis (XVII a. I p., XVIII a.) – tai vienas gražiausių Europoje bastioninių įtvirtinimų ir renesansinių-barokinių rūmų derinio pavyzdys, savo laiku pilis vadinta netgi „Podolės Versaliu“. 1865-1939 m. pilis ir čia sukaupti pasakiški turtai priklausė kunigaikščiams Sanguškoms (Gediminaičiams). Tai viena paskutiniųjų ir svarbiausių rezidencijų, priklausiusių Sanguškuškoms – iki šiol išlikusiai Gediminaičių dinastijos atšakai.

Apie pietus pasiekiame Oleską – miestelį Voluinės ir Haličo pasienyje. Olesko Haličo-Voluinės kunigaikščių pilis (XIV-XVII a.), XIV a. vid. priklausiusi Gedimino sūnui kunigaikščiui Liubartui, XV a. I p. - Švitrigailai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jono Sobieskio gimtoji pilis.

Pietaujame Olesko pilies rūsiuose-menėse. Pageidaujant grupei bus užsakyti pietūs su vietoje gamintų užpiltinių degustacija (meniu suderinsime pieš kelionę).

Vakarop grįžtame į Lvovą. Laisvas laikas vakariniame Lvovo senamiestyje.

Nakvynė viešbutyje Lvove.

3 d. LVOVAS

Pusryčiai viešbutyje.

Visą dieną skiriame Lvovui. Pirmoje dienos pusėje vykstame į Lyčiakovo kapines – Lvovo „Per Lašezas“. Tai vienos iš didžiausių ir įspūdingiausių senųjų kapinių Europoje, kuriose „guli“ visa XIX-XX a. Vakarų Ukrainos tragiška istorija. Vietinis gidas pavedžios po senąsias kapines ir spalvingai pristatys XIX-XX a. sandūros miesto kultūrą bei gyventojus.

Grįžtame į Lvovo centrą, laisvas laikas, galimybė apsilankyti savarankiškai arba su grupės vadovu muziejuose, kitose gražiausiose Lvovo vietose.

Nakvynė viešbutyje Lvove.

4 d. LVOVAS – ŽULKVĖ
 
Pusryčiai viešbutyje.

Išsiregistruojame iš viešbučio ir 09.00 išvykstame į Žulkvės miestelį. Netolies Lvovo esantis Žulkvės renesansinis miestas–tvirtovė – valstybinis istorinis-architektūrinis draustinis/paminklas, nuo 1998 m. pretendentas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašus. Ekskursijos-pasivaikščiojimo metu lankome XVII a. karalius Jono Sobieskio Žulkvės pilį, kuri XVIII a. priklausė LDK kunigaikščiams Radviloms (garsiajam Nesvyžiaus šeimininkui Mikalojui Radvilai Žuvelei), Šv. Lauryno kankinio ir Stanislovo bažnyčią (1606-18) – Žulkievskių ir Sobieskių giminės nekropolį, bazilijonų, dominikonų vienuolynus, XVII a. sinagogą ir kt.

Grįžtame į Lvovą, stojame prie didelio prekybos centro laisvam laikui.

17.45 išvykstame į oro uostą. 19.45 val. skrydis į Vilnių. Grįžtame 21.00 val.

Maršrutą parengė Dalia Vitkauskaitė

Nuotraukų šaltiniai: commons.wikimedia.org, reddit.com

Kaina
:
... Eur (derinama, skelbsime sausio mėn.) + skrydis (nuo 100 Eur)
Įskaičiuota
:
3 nakvynės 3*** viešbutyje centrinėje Lvovo dalyje dviviečiuose kambariuose su patogumais ir pusryčiais, turisto mokestis už 3 naktis viešbučiui, pervežimas oro uostas-viešbutis-oro uostas, privatus transportas grupei kelionės 2 ir 4 dienomis, gidės-vadovės paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
tiesioginių skrydžių bilietai Vilnius – Lvovas ir Lvovas – Vilnius (nuo 100 Eur su bagažu, kurio matmenys 40 x 30 x 20 cm), registruotas bagažas, medicininių išlaidų draudimas, bilietai į lankomus objektus ir spektaklį – jeigu pageidausite apsilankyti, maitinimas (išskyrus pusryčius), asmeninės išlaidos
Išvykimas
:
2019 m. balandžio 28 d.
Grįžimas
:
2019 m. gegužės 1 d.
Data
:
2019 m. balandžio 28 - gegužės 1 d. (4 d.)