Kelionė apima Vakarinės Ukrainos istorines Voluinės ir Podolės žemes, kurių praeitis tiesiogiai siejasi ir su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos istorija. Kelionė suteiks galimybę pažinti, pabandyti suprasti dabartinę Ukrainą ir sugrįžti prie legendomis apipintos LDK istorijos. „Nugriebsime grietinėlę“ – pamatysime pačius gražiausius Vakarinės Ukrainos miestus ir vietoves, nuostabius kraštovaizdžius. Pagrindinės lankomos vietos – Chotinas, Podolės Kamenecas, Ternopilis, Vyšnivas, Kremenecis, Počajivo Laura, Oleskas, Lvovas, Žulkvė.

1 d. VILNIUS LVOVAS – PODOLĖS KAMENECAS

Skrydis Vilnius – Lvovas.

Užsakytu autobusu išvykstame link nakvynės vietos Podolės Kamenece. Pakeliui stojame pietauti, vakare pasiekiame viešbutį. Nors visa diena skirtanelengvai kelionei, tačiau tai ką išvysite toliau tikrai pateisins ir atpirks patirtus pirmos dienos nepatogumus.

Nakvynė viešbutyje.

2 d. PODOLĖS KAMENECAS – CHOTINAS – PODOLĖS KAMENECAS – TERNOPILIS

Pusryčiai viešbutyje.

Vykstame į Chotiną. Chotinas (ukr. Хотин, lenk. Chocim) niekuomet nepriklausė LDK, tačiau miestas yra Abiejų Tautų Respublikos (ATR) kovų su turkais simbolis, Chotino mūšių (1621 ir 1673 m.), kuriuose pasižymėjo Lietuvos didieji karvedžiai bei kovėsi Lietuvos ir Lenkijos jungtinės karinės pajėgos vieta. Tvirtovė ant Dniestro upės kranto įkurta dar VIII – IX a., kaip pietinių ir vakarinių Kijevo Rusios pakraščių gynybinės sistemos dalis. Miesto pasididžiavimas XIII­ – XVI a. statyta mūrinė pilis­tvirtovė, kuri priklausė Haličo, Moldovos, Lenkijos, turkų valdovams, taip pat kazokams, o galiausiai XIX a. pr. atiteko Rusijos imperijai. Chotino pilis įvardijama kaip viena stipriausių tvirtovių Rytų Europoje.

Apie pietus grįžtame į Podolės Kamenecą, papietaujame ir leidžiamės susipažinti su miestu bei pilimi. Podolės Kamenecas (ukr. Кам'янець Подiски, lenk. Kamieniec Podolski) – Podolės žemės politinis, administracinis, kultūrinis centras, įspūdingiausias šių žemių įtvirtintas miestas. Unikali miesto gynybinė sistema ­ miesta išsidėstęs praktiškai aklinoje upės Smotrič kilpoje, kanjono gylis siekia iki 50 m, o į miestą pakliūti buvo įmanoma vieninteliu tiltu, kurį saugojo XIV­XIX a. pilis­tvirtovė. XIV a. pab. Podolės Kamenecą valdė Gediminaičiai Karijotaičiai, čia pradėjo statyti mūrinę pilį. Mieste gausu architektūros ir istorijos, įvairių etnosų ir konfesijų paminklų ­ katalikų arba lenkų, rusinų arba stačiatikių, žydų ir net armėnų atskirtos miesto dalys. Miestas užburia savo išskirtine gamtine situacija ir jaukumu. Senoji miesto dalis ir pilis yra Nacionalinis istorijos­architektūros draustinis bei paskelbtas pretendentu į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašus. Lankome pilį, miesto gynybinių įrenginių likučius, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedrą, dominikonų Šv. Mikalojaus bažnyčią, armėnų kvartalą. Laisvas laikas. Apie 17.00 val. išvykstame, o apie 21.00 val. pasiekiame Ternopilį.

Nakvynė viešbutyje.

3 d. TERNOPILIS – VYŠNIVAS – KREMENECIS – POČAJIVO LAURA – OLESKAS – LVOVAS

Pusryčiai viešbutyje.

Leidžiamės į kelionę po Voluinės žemes. Kelias veda šiaurės kryptimi ir gana greitai stojame Vyšnivece. Višnivecas (ukr. Вишнівець, lenk. Wiśniowiec) ­ itin įtakingos Lietuvos ir Lenkijos kunigaikščių magnatų Gediminaičių kilmės Vyšnioveckių giminės tėvonija. Kaributaičiams, vėliau pagal valdytą Vyšnivą pasivadinusiems Vyšnioveckiais, miestas priklausė XIV a. pab. – XVIII a. I p. Per tą laiką Vyšnioveckiai čia buvo pastatę kelias pilis, fundavę sakralinius pastatus. Mūsų dienas pasiekė XVII a. bastijoninės rezidentinės pilies įtvirtinimai, XVIII a. barokinė rezidencija, parkas, Šv. Kryžiaus Išaukštinimo cerkvė (XVI, XIX a.) – Vyšnioveckių giminės laidojimo vieta. Vyšnivas vienas gražiausių Gediminaičių kilmės kunigaikščių privačių miestelių pavyzdžių Ukrainoje.

Už pusvalandžio kelio mūsų laukia įspūdingasis Kremenecis (ukr. Кременець, lenk. Krzemieniec) – svarbus politinis, administracinis, kultūrinis Voluinės centras, viduramžiais vienas didžiausių Voluinės miestų. Svarbiausias LDK istorijos liudininkas čia – virš miesto ant galingos kalvos stūksantys, legendomis apipinti pilies griuvėsiai (XIV a. II p., XVI a.). Kylame į pilies kalną. Įtvirtinimų kalne, vadinamame Bonos kalnu, būta nuo XI – ­XII a. Mūrinė pilis pastatyta XIV a. II p., matyt, Liubarto Gediminaičio ar Vytauto valdymo metu. Pilyje net devynerius metus Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas kalino savo maištingąjį pusbrolį Švitrigailą, XVI a. Lietuvos Didysis kunigaikštis Žygimantas Senasis Kremenecą su apylinkėmis ir pilimi padovanojo savo žmonai Bonai Sforcai. Nuo pilies kalno atsiveria vaizdai į XVII­XVIII a. barokinį senojo Kremeneco ansamblį. Pagal galimybes lankome senąją miesto dalį.

Ilgai netrukę pasiekiame Počajivą. Počajivo Laura (ukr. Почаївська Свято­Успенська Лавра, lenk. Ławra Poczajowska) vienuolynas, pastatytas ant 60 m aukščio kalvos, Počajivo vietovėje. Tai didžiausia šventykla Voluinėje, laikoma viena švenčiausių vietų stačiatikiams Vakarų Ukrainoje. Pagal legendą, vienuolynas įkurtas Kijevo Pečerų Lauros vienuolių, kurie pabėgo iš Kijevo totorių antpuolio metu 1240 m. XVIII a. vienuolynas priklausė graikų apeigų katalikams (unitams), tuo metu ansamblis buvo perstatytas vėlyvojo baroko stiliumi ir įgijo iki šiol įspūdingą ir didingą pavidalą. Dabar Počajivo Laura pripažįsta Maskvos stačiatikių autokefalinės bažnyčios viršenybę, čia veikia vyrų vienuolynas, dvasinė seminarija. Vienuolyną lankysime lydimi seminaristo, turėsime galimybę aplankyti svarbiausias Lauros relikvijas ­ Dievo Motinos pėdos atspaudą akmenyje ir stebuklingą Počajivo Dievo Motinos ikoną.

Gerokai po pietų atvykstame į Oleską (ukr. Олескo, lenk. Olesko) ­ miestelį Voluinės ir Haličo pasienyje. Olesko Haličo­Voluinės kunigaikščių pilis (XIV­XVII a.) XIV a. vid. priklausė Gedimino sūnui kunigaikščiui Liubartui, o XV a. I p. ­ Švitrigailai. Tai Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jono Sobieskio gimtoji pilis. Lankome pilį. Vakarieniaujame Olesko pilies rūsiuose­menėse. Pageidaujant, grupei bus užsakyta vakarienė su vietoje gamintų užpiltinių degustacija, meniu suderinsime kelionės metu. Vakare pasiekiame Lvovą.

Nakvynė viešbutyje.

4 d. LVOVAS

Pusryčiai viešbutyje.

Visą dieną skiriame pažinčiai su Lvovu. Tai politinis, administracinis, kultūrinis centras, XIII a. II p. Haličo-­Voluinės kunigaikštijos sostinė, Lenkijos karalystės laikais ­ Rusios vaivadijos centras, Austrijos­ Vengrijos imperijos laikais ­ Galicijos ir Ladomerijos karalystės sostinė, Lenkijos Respublikos laikais ­ vaivadijos centras, o nuo XX a. II p. ­ neoficiali Vakarinės Ukrainos sostinė. Ryte pėsčiomis leidžiamės į ekskursiją po senąjį Lvovą ­ vieną iš gražiausių ir geriausiai suplanuotų Europos miestų, nuostabų kultūros centrą. Miesto istorinė dalis įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos­pasivaikščiojimo metu aplankysime gražiausias senamiesčio erdves ir pastatus – siauras gatveles ir didingas aikštes, armėnų kvartalą ir bažnyčią, rusinų, žydų ir katalikų miesto dalis, rotušę, Lotynų katedrą, stačiatikių soborą, dominikonų, jėzuitų, bernardinų vienuolynų ir bažnyčių ansamblius, didingąjį Operos teatro pastatą, senųjų gynybinių įrenginių likučius ir kt. Lvovas garsėja įvairiausiomis tematinėmis kavinukėmis ir užeigomis (pvz. Kopalnia kavy – Kavos kasykla, Pjana vyšnia – Apgirtusi vyšnia ir daugybe kitokių), kur taip pat būtinai užsuksime. Apsilankysime sendaikčių ir suvenyrų turgelyje.

Pertrauka pietums.

Po pietų pagal susitarimą su grupe ar individuliai galime:

● arba skirti laisvą laiką tolimesniam savarankiškam miesto pažinimui (su rekomendacijomis kokiuose muziejuose, lankytinose vietose, kavinėse ir baruose verta apsilankyti);
● arba kartu lankome Aukštutinės pilies kalną ir Liublino 400 –ųjų metinių paminklą­pilkapį;
● arba vykstame į Lyčiakovo kapines – Lvovo „Per Lašezas“. Tai vienos iš didžiausių ir įspūdingiausių senųjų kapinių Europoje, kuriose „guli“ visa XIX-XX a. Vakarų Ukrainos tragiška istorija;
● arba visų aukščiau išvardintų variantų kombinacijos bei vakarinis Lvovas.

Norintys vakare gali apsilankyti įspūdingajame Operos teatre. Artėjant kelionės laikui bus žinomas repertuaras ir kelionės dalyviai bus informuoti apie konkretų spektaklį bei bilietų kainas (svyruoja tarp 3­15 eurų). Informavus apie norą lankytis teatre, pasirūpinsime bilietais.

Nakvynė viešbutyje.

5 d. LVOVAS – ŽULKVĖ – LVOVAS – KIJEVAS – VILNIUS

Pusryčiai viešbutyje.

Išsiregistruojame iš viešbučio ir 9.00 val. išvykstame į Žulkvės miestelį. Netolies Lvovo esantis Žulkvės renesansinis miestas–tvirtovė valstybinis istorinis­-architektūrinis draustinis/paminklas, nuo 1998 m. pretendentas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašus. Ekskursijos –pasivaikščiojimo metu lankome XVII a. karalius Jono Sobieskio Žulkvės pilį, kuri XVIII a. priklausė LDK kunigaikščiams Radviloms (garsiajam Nesvyžiaus šeimininkui Mikalojui Radvilai Žuvelei), Šv. Lauryno kankinio ir Stanislovo bažnyčią (XVII a. per.) ­ Žulkievskių ir Sobieskių giminės nekropolį, bazilijonų, dominikonų vienuolynus, XVII a. sinagogą ir kt.

Apie 13.00 val. grįžtame į Lvovą, sustojame centre laisvam laikui ­ pietums.

Išvykstame į oro uostą. 20.15.05 val. skrydis Lvovas – Vilnius. 21.30 val. leidžiamės Vilniaus oro uoste.

Maršrutą parengė Dalia Vitkauskaitė

Nuotraukų šaltiniai: Igno Petraičio nuotraukos, commons.wikimedia.org, reddit.com

Kaina
:
... Eur (derinama, skelbsime sausio mėn.) + skrydis (nuo 100 Eur)
Įskaičiuota
:
4 nakvynės 3*** viešbučiuose Ukrainoje dviviečiuose kambariuose su patogumais ir pusryčiais, turisto mokestis už 4 naktis viešbučiuose, pervežimas oro uostas-viešbutis-oro uostas, privatus transportas grupei kelionės metu pagal programą, gidės-vadovės paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
tiesioginių skrydžių bilietai Vilnius – Lvovas ir Lvovas – Vilnius (nuo 100 Eur su bagažu, kurio matmenys 40 x 30 x 20 cm), registruotas bagažas, medicininių išlaidų draudimas, bilietai į lankomus objektus ir spektaklį – jeigu pageidausite apsilankyti, maitinimas (išskyrus pusryčius), asmeninės išlaidos
Išvykimas
:
2019 m. balandžio 3 d.
Grįžimas
:
2019 m. balandžio 7 d.
Data
:
2019 m. balandžio 3 - 7 d. (5 d.)