1 d. VILNIUS – SLUBICĖ
06.00 val. ryte išvykstame iš Vilniaus, iš automobilių stovėjimo aikštelės Upės g. prie FORUM PALACE rūmų. Kelionė per Lietuvą, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Slubicėje.
 
2 d.  SLUBICĖ – VEIMARAS – ERFURTAS
Pusryčiai. Vykstame į Veimarą.  Getė ir Šileris, Herderis ir Vylandas, Nyčė,  Bachas… -  daugybė iškilių asmenybių siejamos su šiuo miestu. Ekskursija pėstute po Veimaro senamiestį: barokinis Getės namas, kuriame rašytojas gyveno beveik 50 m.,  Šilerio namas, Herderio bažnyčia, miesto rotušė, angliškasis parkas ir Getės vasarnamis prie Ilmo upės, garsioji ir gražioji hercogienės Anos Amalijos biblioteka. Po pietų vykstame į Erfurtą - Tiuringijos sostinę.  Erfurtą su Vilniumi sieja ilgametė miestų draugystė. Erfurtas – tai bažnyčių ir tiltų miestas. Per upę Gerą, daugybę jos intakų ir užlietų kapų palei kažkada buvusią miesto sieną nutiesti net142 tiltai. Dėl daugybės srūvančių vandenų ir tiltų centrinis miesto rajonas įgavo pavadinimą „Mažoji Venecija“ (Klein Venedig). Ekskursija po Erfurtą: Katedros kalva - Švč. Mergelės Marijos katedra ir Šv. Severo bažnyčia – Vokietijos gotikinės architektūros šedevras, Fischmarkt aikštė, rotušė, Kramerbrucke tiltas - vienas įdomiausių Erfurto statinių. Nakvynė viešbutyje Erfurte.

3 d. ERFURTAS – GOSLARAS – KVEDLINBURGAS – ERFURTAS
Pusryčiai. Važiuojame į Harco nacionalinį parką, garsėjantį Valpurgijos naktimis. Ekskursija po Harco sostinę Goslarą - vieną gražiausių senosios Vokietijos miestų, įtrauktų į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Pasivaikštome po senamiestį: imperatoriaus rūmai, paminklas legendiniam valdovui Fridrichui I Barbarosai, romaninės bažnyčios, senosios statybos fachverkiniai namai, turgaus aikštė ir kt. Iš Goslaro keliaujame į UNESCO paminklų sąrašą įtrauktą Kvedlinburgą. Apžvalginė ekskursija: Kvedlinburgo pilis, Šv. Servacijaus bažnyčia, šalia kurios įsikūrusiame vienuolyne rašytame metraštyje 1009 m. pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas, Šv. Norbertino ir Šv. Viperto romaninė bažnyčia, turgaus aikštė, kurią puošia XIII – XIV a. rotušė. Nakvynė viešbutyje Erfurte.

4 d. ERFURTAS – EIZENACHAS – VARTBURGO PILIS – KOBLENCAS
Pusryčiai.  Vykstame į Eizenachą – gimtąjį J. S. Bacho miestą. Pasivaikštome po jaukų senamiestį: hercogų rūmai, rotušė, J.S.Bacho namas-muziejus, M.Liuterio namas-muziejus, šv. Jono bažnyčia, kurioje pamokslavo M. Liuteris, Richardo Vagnerio muziejus. Lankome Vartburgo pilį - vieną iš populiariausių Vokietijoje, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Ši pilis, pastatyta 1067 metais, šimtmečius vaidino svarbų vaidmenį vokiečių kultūroje. Joje Liuteris iš graikų į vokiečių kalbą išvertė Bibliją. Po pietų išvykstame į Vokietijos istorijos lopšį ir sykiu vyno regioną – prie Reino ir Mozelio upių. Atvykstame į Koblencą. Nakvynė viešbutyje Koblence.

5 d. KOBLENCAS – TRYRAS – BERNKASTEL-KUES – KOCHEMAS – KOBLENCAS
Pusryčiai. Pradedame nuostabią  kelionę Mozelio slėniais. Pro idiliškus vyndarių kaimus ir vynuogynus kairiąja Mozelio upės pakrante vykstame link Bernkastel-Kues miestelio, garsėjančio vokiškojo vyno šventėmis. Atvykstame į Mozelio sostinę Tryrą. Miestas įkurtas 16 m. pr. Kr., valdant imperatoriui Augustui, ir žinomas kaip Augusta Treverorum - svarbus antikos architektūros paminklų bei meno vertybių centras. Milžiniškas noras statyti, kurio vedami romėnai sukūrė šį miestą, atsiskleidžia vien pažvelgus į antikinius vartus Porta Nigra – Tryro simbolį. Ekskursija po miestą, aplankant romėnų didybės palikimą – Porta Nigra vartus, Imperatoriškąsias pirtis, Konstantino baziliką. Pasivaikštote po vieną gražiausių Vokietijos senųjų aikščių – Hauptmarkt. Toliau vykstame į Bernkastel-Kues miestelį, garsų vyno festivaliais. Vyno degustacija. Galiausiai keliaujame į Mozelio upės perlą – Kochemą. Atvykę pasivaikštome po daugiau nei 2000 metų istoriją menantį miestą: pilis, senieji istoriniai pastatai, siauros romantiškos gatvelės, aikštės su jaukiomis kavinėmis. Grįžtame į Koblencą. Nakvynė viešbutyje Koblence.

6 d. KOBLENCAS – ACHENAS – KIOLNAS – KOBLENCAS
Pusryčiai. Ryte palei vokiečių romantikų apdainuotą Reiną važiuojame į Acheną – Vokietijos istorijos lopšį. Lankome svarbiausią Vokietijoje Acheno katedrą (UNESCO objektas), kurios pirmąjį įspūdingų statybų akmenį padėjo Karolis Didysis ir iki 800 m. pavertė Acheną Šv. Romos imperijos centru. Tarp daugelio katedros šedevrų išliko balto marmuro sostas, kuriame per 600 m. karūnuotas 31 Vokietijos karalius ir Šventosios Romos imperatorius. Katedros brangenybių saugykloje telkiami žymiausi Europoje bažnyčios turtai, dėl ko ji laikoma viena svarbiausių krikščionių piligriminių stotelių Europoje. Pasivaikštome po Acheno senamiestį, na o laisvu laiku bus galimybė įsigyti šveicariško šokolado LINDT‘o gamyklos firminėje parduotuvėje. Tęsiame kelionę ir vykstame į Kiolną. Čia apžiūrime Kiolno katedrą – visame pasaulyje žinomą Vokietijos architektūros paminklą. Katedroje, sarkofage iš sidabro, aukso ir brangakmenių saugoma viena iš švenčiausių krikščionių relikvijų - Trijų karalių (Kasparo, Melchioro ir Baltazaro) palaikai. Grįžtame į Koblencą, ekskursija Koblence. Daugiau kaip 2000 m. trunkančios miesto istorijos didingi liudininkai yra bažnyčios, tvirtovė, buvę kilmingųjų rūmai ir jaukūs gyventojų namai. Prancūziškas gyvenimo būdas ir vokiškos tradicijos suformavo Koblence savitą aplinką, kurioje klesti jaukios vyninės, rafinuoti , bet  kartu sotūs patiekalai. Nakvynė viešbutyje Koblence.

7 d. KOBLENCAS – ELTZŲ ŠEIMOS PILIS – BONA – KOBLENCAS
Pusryčiai. Po pusryčių vykstame į Eltzų šeimos pilį, kuri pastatyta IX-X amžiuje ir niekada nebuvo sugriauta. Jau daugiau nei 1000 metų pilis priklauso tik Eltzų šeimai. Pilyje pamatysime riterių laikus menančius kambarius (menes, miegamuosius, vaikų kambarius, virtuvę) su gausiomis senųjų baldų, paveikslų kolekcijomis, apžiūrėsime ginklų kolekciją, susipažinsime su riterių laikų buitimi. Paskui vykstame į Boną – Liudviko van Bethoveno gimtąjį miestą, buvusią VFR sostinę. Keliaujame į nemokamą ekskursiją (rusų kalba) apie gyvenimą VFR moderniame istorijos muziejuje. Ekskursijos po senamiestį metu apžiūrime namą, kuriame gimė Liudvikas van Bethovenas, romaninę Bonos Katedrą, rotušę, Konrado Adenaurio alėją – buvusių VFR vyriausybinių pastatų rajoną. Pageidaujant apsilankome Liudviko vam Bethoveno muziejuje. Vakare grįžtame palei Reiną į viešbutį Koblence.

8 d. KOBLENCAS –  ST. GAURAS – BACHARACHAS – RUDESHAIMAS – ERFURTAS
Pusryčiai. Keliaujame vaizdingu Reino vidurupio slėniu. Šis trumpas 65 km kelio ruožas, kur Reinas sunkiai prasibrovė pro skalūno kalnus, yra vienintelis Vokietijos geografinis objektas saugomas UNESCO. Čia kas 2,5 km telkiasi net 40 sugriuvusių ar atstatytų pilių. Laukinio tarpeklio ir griuvėsių derinys jaudina vaizduotę, prikeldamas nuožmių kautynių ir galantiškų riterių paveikslus. Pasiekiame St. Gaurą (Sankt Goar). Niekas taip nežadina romantinių jausmų, kaip Heinricho Heinės apdainuota legendinė Lorelei uola, stūksanti priešais šį miestą. Tikima, kad ant Lorelei uolos sirenos giedodavusios jūreiviams ir nešdavusios jiems pražūtį. Iš čia laivu plaukiame iki viduramžių miestelio Bacharacho. Paskui vykstame į Rudesheimą, įsikūrusį ant vaizdingo Reino upės kranto. Romėnų laikus menantis miestas garsėja Drosselgasse gatve su puikiomis vyninėmis. Lankomės Hildegardos Bingenietės vienuolyne. Ši XII a. Vokietijos krikščionių šventoji garsėjo ir kaip mistikė, kompozitorė, poetė, gamtamokslininkė, o jos gyvenimas įkvėpė nemažai menininkų. Įdomu tai, kad Hildegardos idėjos aktualios ir šiandien. Pavyzdžiui, tarptautinė Šv. Hildegardos Bingenietės studijų draugijos būstinė Masačiusetse, Kembridže, buria mokslininkus ir kitus žmones, kurie domisi Hildegarda bei jos reikšme istorijoje. Pažintis su šia asmenybe. Tęsiame kelionę. Nakvynė viešbutyje Erfurte.

9 d. ERFURTAS – RATHENAS – LEGNICA
Pusryčiai. Keliaujame į Ratheiną, prie įspūdingo  uolienų masyvo, iškilusio virš Elbės upės net 194 metrus. Smiltainio kalnams priklausančių uolų įžymybė – XIX a. inžinerinis stebuklas – 76 m ilgio Bastėjos tiltas, nuo kurio atsiveria kerinčios Ratheino uolos, tarpekliai, stačiašlaičiai akmeninių sienų labirintai. 1819 m. Gėtė rašė: „Čia, iš kur gali žvelgti žemyn į Elbės upę nuo pačių nelygiausių kalnų, kur atsiveria Lilienstein‘o, Konigstein‘o ir Pffafenstein‘o vaizdai, akys regi tokį peizažą, kurio niekada niekas nesugebės apibūdinti žodžiais“. Grožimės vaizdais nuo Bastėjos tilto, pasivaikštome po šalia esantį akmeninį miestą. Tęsiame kelionę. Nakvynė viešbutyje Legnicoje.

10 d. LEGNICA – VILNIUS
Po pusryčių tęsiame kelionę per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Vilnių.

Nuotraukų šaltinis: commons.wikimedia.org

Kaina
:
795 Eur
Įskaičiuota
:
kelionė patogiu autobusu, 9 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose kambariuose pagal programą, grupės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
medicininių išlaidų draudimas, ausinių nuoma kelionės metu – 10 Eur / asm., bilietai į lankomus objektus (~100 Eur / asm.)
Išvykimas
:
2019 m. rugpjūčio 26 d. 06.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Grįžimas
:
2019 m. rugsėjo 4 d. ~23.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Data
:
2019 m. rugpjūčio 26 – rugsėjo 4 d. (10 d.)