Klaipėdoje po Antrojo pasaulinio karo pražuvo apie 60 % pastatų ir beveik visi jos gyventojai. 1944 m. rudenį per Kuršių neriją priverstinai į Vokietiją evakuavus beveik visus senuosius miesto gyventojus, Klaipėda neteko ir senosios 700 m. vokiečių-lietuvių gyvenimo drauge tradicijos (grįžo tik labai menka jų dalis). Sovietmečiu miestas naujųjų jos gyventojų iš visos SSRS buvo kuriamas nepaisant jos istorijos arba priešpriešinant save jai.

Siūlome nusikelti į keletą skirtingų miesto istorijos etapų: į Mėmelį, kuriame gyventojų daugumą sudarė vokiečiai (mėmėlenderiai), į Lietuvos valstybės 1923 m. susigrąžintą, sovietmečio „naująją“ ir šių dienų Klaipėdas.
 
Kelionės metu prisiminkime dingusią Klaipėdą (Mėmelį) kartu su Šeiko šokio teatru „pakeliaudami“ po septynių pražuvusių bažnyčių vietas. Pabandykime vaizduotėje atkurti Antrojo pasaulinio karo baisumus apsilankydami Klaipėdos gynybiniuose įtvirtinimuose (pvz. Memel - Nord), taip pat 2018 m. duris atvėrusiame naujame Muziejuje 39/45, kur vienoje iš jo ekspozicijų galėsime „gyvai“ patirti, ką 1944 m. spalio mėnesį apsupta ir intensyviai bombarduojama išgyveno Klaipėda. Na o kelionės pabaigoje dr. Vasilijus Safronovas papasakos apie tapatybės ideologijų konkurenciją XX a. Klaipėdoje ir šiandieninę Klaipėdą.

Nuotraukų šaltiniai: wikipedia.org, commons.wikimedia.org, Šeiko šokio teatro FB paskyros nuotrauka ir D. Žebelytės-Petraitienės archyvas

Kaina
:
nuo 79 Eur
Įskaičiuota
:
kelionė patogiu autobusu, gidės-­vadovės paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
bilietai į lankomus objektus, keltų bilietai, maitinimas, asmeninės išlaidos
Išvykimas
:
2019 m. spalio 5 d. 06.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Grįžimas
:
2019 m. spalio 6 d. ~23.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Data
:
2019 m. spalio 5-6 d. (2 d.)