Turbūt ne vienam gerai žinoma greitkelio atkarpa Vilnius – Kaunas asocijuojasi tik su valandos važiavimu iš taško A į B. Akys pripratusios prie daugkart regėtų vaizdų ir, atrodo, nėra ką daugiau įdomaus čia pamatyti... Vis tik norėtume šį stereotipą paneigti. Aplink greitkelį yra daugybė unikalių gamtos, technikos ir kultūros paveldo objektų, tereikia keletą kilometrų suktelt iš pagrindinio kelio. Pirmoji mūsų stotelė – Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė – vienintelė Baltijos šalyse tokio tipo elektrinė, kuri priblokš savo mastais. Taip pat aplankome Kruonio miestelį su Oginskių renesansinių rūmų griuvėsiais, pogrindinę spaustuvę „AB“, kurios vienintelės Lietuvoje nepavyko išaiškinti sovietų saugumui, užsukame į Kauno marių apylinkėse vingiuojantį Žiegždrių geologinį taką, kur tebestyro „velnio“ pirštai.

Pastaba. Į grupę bus priimama tik 19 žmonių (dėl Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje nustatytų lankymosi taisyklių, bus būtina pateikti atitinkamus asmens duomenis, bet apie tai informuosime atskirai). Kruonio HAE lankymas – nemokamas. Būtinas turėti asmens dokumentą kelionės metu.

Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės archyvas ir commons.wikimedia.org

Kaina
:
35 Eur
Įskaičiuota
:
kelionė patogiu autobusu, gidės-­vadovės paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
bilietai į lankomus objektus (Kruonio hidroakumulicinės elektrinės lankymas nemokamas), maitinimas, asmeninės išlaidos
Išvykimas
:
08.00 val. (gali dar keistis, informuosime) Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Grįžimas
:
~20.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Data
:
2019 m. kovo mėn.