Šioje kelionėje pratęsime pažintį su Tadu Ivanausku, aplankydami Musteiką ir jos apylinkes. Šiame Dzūkijos kaime  šalia Marcinkonių (dabar etnografinis kaimas Dzūkijos nacionaliniame parke) dažnai apsistodavo profesorius, nes itin mėgo Gudų girią (dab. Dainavos giria). Kartu su žmona Honorata lygiai prieš šimtmetį Musteikoje buvo įsteigęs mokyklą, mokė vaikus gamtos įdomybių, čia rastus žalčius ir šilauoges dažnai pasiimdavo kartu su savim į Obelynę, bandydamas juos tenai įveisti. Mokyklos pastatas išlikęs iki šių dienų, o 2018 m. vasarą aktyvi kaimelio bendruomenė itin išradingai, specialiai šiai progai sukurtu spektakliu „Sakmė apie Musteikos mokyklą“ pažymėjo jos sukaktį.

Kartu su vietine gide aplankome mokyklą, prisimename jos istoriją. Neaplenkiame ir kitų Musteikos įdomybių, kaip antai drevinės bitininkystės muziejaus. Taip pat pasivaikštome jaukiomis kaimelio gatvelėmis su senąją dzūkišką architektūrą išsaugojusiais nameliais, užsukame į kaimelio kapinaites, stabtelime prie trijų kryžių  – Musteikos gyventojų susirinkimų ir meldimosi vietos, menančios nemažai skaudžių įvykių.

Po viešnagės Musteikoje mūsų lauks plaukimas Nemunu nuo Druskininkų iki Liškiavos. Grožėsimės Gudų girios vietomis, kadaise taip patraukusiomis profesorių.

Grįždami stabtelime Panaroje, kur įsikūrusi pilnų namų bendruomenė. Susipažįstame su jos veikla.

Nuotraukų šaltiniai: wikipedia.org, Musteikos bendruomenės FB paskyros nuotrauka ir D. Žebelytės-Petraitienės archyvas

Kaina
:
31 Eur
Įskaičiuota
:
kelionė patogiu autobusu, gidės-­vadovės paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
bilietai į lankomus objektus, maitinimas, asmeninės išlaidos
Išvykimas
:
08.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Grįžimas
:
~21.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Data
:
2019 m. liepos 21 d. (sekmadienį)