Tadas Ivanauskas - pirmasis gamtininkas, ėmęsis moksliškai tyrinėti Lietuvos gamtą, gamtosaugos Lietuvoje pradininkas, nenuilstantis keliautojas po Lietuvą ir tolimiausius pasaulio kraštus - šiaurę, Pietų Amerikos tropikų miškus, nuošalias Azijos vietas, iš kur gabenosi eksponatus savo įkurtam Kauno zoologijos muziejui. Aplinkinių buvo itin mėgstamas ir gerbiamas, jo paskaitų susirinkdavo klausytis ne tik studentai, bet ir būriai kauniečių. Savo sodyboje Obelynėje prie Kauno augino šimtus vaismedžių, kurių sodinukais, įskiepiais mielai dalindavosi su žmonėmis.

T. Ivanauskas rašė, jog mokslininkas, o ypač gamtininkas, neturi likti užsidaręs siaurame savo specialybės kevale. Jam būtina „domėtis kitomis žmogaus sąmonės sritimis; etika, grožis, romantika, poezija turi taip pat lydėti jo žingsnius (...) Tada tik jis mokės atjausti kitų žmonių kančias ir nelaimes, mokės matyti, pajausti ir aprašyti grožį tos gamtos, kurioje dirbo ir ieškojo amžinųjų jos dėsnių“.

Kelionės metu aplankysime atsinaujinusį ir liepos mėnesį šimtmetį minėsiantį T. Ivanausko zoologijos muziejų,kur išsamiau susipažinsime su jo asmenybe ir nuveiktais darbais, apžiūrėsime Obelynės parką su sodyba, kurią T. Ivanauskas pradėjo kurti 1920 m., remdamasis savo vaikystės prisiminimais iš Lebiodkos dvaro Baltarusijoje. Toliau keliausime į Žuvinto, kurio rezervatą įkūrė T. Ivanauskas, apylinkes ir, padedami profesionalaus ornitologo, stebėsime paukščius pavasarinės migracijos metu.

Nuotraukų šaltiniai: wikipedia.org ir D. Žebelytės-Petraitienės archyvas

Kaina
:
33 Eur
Įskaičiuota
:
kelionė patogiu autobusu, gidės-­vadovės paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
bilietai į lankomus objektus, maitinimas, asmeninės išlaidos
Išvykimas
:
09.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Grįžimas
:
~21.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Data
:
2019 m. balandžio 6 d.