Stanislovas Narutavičius – žemaitis, Brėvikių dvaro savininkas, pasižymėjęs itin dideliu atsidavimu savo kraštiečiams ir Lietuvai. Tai viena iš 20-ties asmenybių 1918 m. vasario 16-ąją pasirašiusių Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Yra tvirtinančiųjų, kad S. Narutavičius dargi vienas iš 4-ių Tarybos narių, parengusių net patį šio svarbaus dokumento tekstą, mat turėjo juridinį išsilavinimą.

Kartu su jaunesniuoju broliu Gabrieliumi (būsimu pirmuoju Lenkijos prezidentu) augo Brėvikių, vėliau Renavo dvaruose, kur pamokas jiems vedė poetas, liaudies švietėjas, pirmojo lietuviško kalendoriaus leidėjas Laurynas Ivinskis. Jo dėka S. Narutavičius susidomėjo lietuvių tautosaka, atostogų metu ją rinkdavo, užrašinėdavo.

Šios kelionės metu daugiausia dėmesio skirsime S. Narutavičiui, jo aplinkai ir žmonėms, ugdžiusiems jo asmenybę. Aplankysime Brėvikių ir Renavo dvarus, Alsėdžių miestelį, Telšius. Aptarsime dar keletą su šiuo kraštu susijusių signatarų – Joną Smilgevičių ir Mykolą Biržišką. Užsuksime į J. Smilgevičiaus valdytą Užvenčio dvarą, kur, beje, prieš tai gyveno Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana, kai kuriais savo prisiminimais iš čia pasidalinusi apysakoje „Sename dvare“, aplankysime M. Biržiškos gimtinę Viekšniuose. Svečiuodamiesi Užvenčio apylinkėse prisiminsime Povilą Višinskį – rašytoją, lietuvybės propaguotoją, kurio paskatintos Žemaitė (Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė), Šatrijos Ragana (Marija Pečkauskaitė) ir Lazdynų Pelėda (Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė ir Marija Ivanauskaitė-Lastauskienė) ėmėsi plunksnos.

Kaina
:
72 Eur
Įskaičiuota
:
kelionė patogiu autobusu, nakvynė turistinės klasės apgyvendinimo įstaigoje, gido-­vadovo paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas
Neįskaičiuota
:
bilietai į lankomus objektus, maitinimas, asmeninės išlaidos
Išvykimas
:
2019 m. birželio 15 d. 07.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Grįžimas
:
2019 m. birželio 16 d. ~21.00 val. Vilnius, automobilių stovėjimo aikštelė Upės g. prie Forum Palace (prie Neries)
Data
:
2019 m. birželio 15-16 (2 d.)