1 d. VILNIUS – EUROPOS MIESTAS – BANKOKAS
Skrydis Vilnius – Europos miestas – Bankokas.

2 d. BANKOKAS - MANDALAJUS
Atskrendame į Bankoką. Skrydis Bankokas – Mandalajus. Atskrendame į Mandalajų. Tai antras pagal dydį Mianmaro miestas ir paskutinė karališkojo Mianmaro sostinė, svarbiausias Mianmaro kultūros centras. Atskridę į Mandalajų vykstame į viešbutį registracijai, poilsis po skrydžio. Vakare gėrimės saulėlydžiu nuo Mandalajaus kalvos. Pasveikinimo vakarienė ir nakvynė viešbutyje Mandalajuje.

3 d. MANDALAJUS (MANDALAY) – AVA – SAGAINGAS (SABAING) - MANDALAJUS
Pusryčiai viešbutyje. Šią dieną lankome senąsias Mianmaro sostines – Ava ir Sagaingą. Pirmiausia vykstame į Avą, kuri buvo sostine net keturis šimtmečius (XIV – XVIII a.). Įsitaisę arklių tempiamoje karietoje apžiūrime senovinį medinės architektūros Bagaya vienuolyną, karališkosios pilies griuvėsius ir fortą. Pietūs vietiniame restorane. Tęsiame kelionę. Pervažiuojame tiltą per Irrawaddžio upę ir atvykstame į Saigaingą – dar vieną sostinę. Keliaujame prie Sagaingo kalvos, nusėtos daugybe pagodų. Čia yra per 600 vienuolynų, kur glaudžiasi ~3000 vienuolių ir veikia ~100 meditacijos centrų. Pasigrožėję nuostabiais vaizdais grįžtame į Mandalajų. Nakvynė viešbutyje Mandalajuje.

4 d. MANDALAJUS– AMARAPURA – MANDALAJUS
Pusryčiai viešbutyje. Dieną pradedame apsilankymu Amarapuroje, kuris dukart buvo Minamaro sostine Konbaungo laikais. Miestas garsėja savo tradiciniu šilku, medvilnės audimo ir bronzos liejimo manufaktūromis. Amarapura šiuo metu įeina į Mandalajaus sudėtį (t.y. funkcionuoja kaip jos priemiestis) ir yra nutolęs nuo jo apie 10 km. Lankome Mahagandayon‘ą – didžiausią vienuolyną šalyje, kur daugiau nei tūkstantis vienuolių gyvena ir studijuoja budizmą. Vėliau apžiūrime 200 metų senumo U Bein tikmedžio tiltą, pastatytą dar 1782 metais, Amarapuros karališkuoju laikotarpiu. Pakeliui sustojame rankų audimo šilko dirbtuvėse. Pietūs. Grįžtame į Mandalajų. Lankome Mahamuni pagodą su įstabia sėdinčios budos statula, padengta storu sluoksniu smulkių mirgančių, iš aukso nulietų lapelių, užsukame į greta esančias auksinių lapelių liejimo ir gobeleno dirbtuves. Toliau apžiūrime Mandalajaus rūmus, Shwe Nandaw Kyaung (Auksinių rūmų vienuolyną) – nuostabų tradicinės medinės architektūros pavyzdį ir lankome Kuthodaw pagodą, labiausiai žinomą dėl čia saugomos didžiausios knygos pasaulyje. Ją sudaro 729-ios marmurinės plokštės-puslapiai, išraižytos budistų raštais. Vakare lankomės „zaycho“ turguje, bandydami įsilieti į miesto šurmulį ir pajausti vietos pulsą. Nakvynė viešbutyje Mandalajuje.

5 d. MANDALAJUS – BAGANAS (BAGAN)
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į oro uostą. Skrydis Mandalajus – Baganas. Atskrendame į Baganą – beveik 230 metų klestėjusią Mianmaro sostinę, vieną žymiausių archeologinių vietovių Azijoje. Tai itin svarbus religinis centras, kuris pradėjo formuotis XI–XIII a., kuomet čia kūrėsi ištisi šventyklų kompleksai, vienuolynai, dauguma tebestovintys iki šių dienų. Į Baganą tuomet plūdo vienuoliai, studentai iš Indijos, Tailando, Kambodžos. Kultūrinę programą Bagane pradedame apsilankymu Nyaung U turguje. Toliau apžiūrime Shwezigono pagodą (Shwezigon) ir jos kerinčią auksinę stupą – vėlesniųjų Mianmaro pagodų prototipą, pastatytą Anawrahtos karaliaus XI a. pradžioje. Pietūs. Tęsiame kultūrinę programą. Lankome Wetkyi-In Gubyaukgyi olų šventyklą, išpuoštą nuostabia sienine tapyba. Užsukame į elegantišką Htilominlo šventyklą, išsiskiriančią savo gipso lipdyba ir glazūruoto smiltainio dekoracijomis. Lankome Anandos (Amanda) šventyklą, pastatytą XI a. karaliaus Anawrahtos, taip pat Ananda Okkyaung - vieną iš kelių išlikusių mūrinių vienuolynų iš ankstyvojo Bagano periodo ir Thatbyinnyu šventyklą – balto stiuko pastatą, aukščiausią pastatą Bagane (61 m), iškilusį AlaungSithu karaliaus laikais, XII a. viduryje. Dieną užbaigiame pasivažinėjimu arklių tempiamoje karietoje tarp šventyklų tradiciniame Taungbi kaimelyje, grožėdamiesi Sulami ir masyvia Dhammayangyi šventyklomis. Palydime saulę nuo aukštesniosios Myank Guni šventyklos terasos arba nuo Tayokepyay šventyklos. Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Bagane.

6 d. BAGANAS
Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame kultūrinę programą. Vykstame į Myinkaba kaimelį, kuriame stebime tradicinio lakavimo procesą - vieną iš labiausiai žinomų technikų Mianmare, o ypač Bagane. Apžiūrime Myinkaba kaimelio paminklus: Gubyaukkhi – ankstyvojo periodo Pyu stiliaus induistinę šventyklą, kurioje pamatysime keletą seniausių Bagane sienoje ištapytų freskų; taip pat Manuha ir Nanpaya šventyklas. Pietūs. Po pietų vykstame į  Minnanthu kaimelį, dar turistų neatrastą šventyklų kompleksą Bagane, susipažįstame su vietinių gyventojų gyvenimo būdu ir aplankome kelias iš pačių įdomiausių šventyklų: Payathonzu, kuri pasižymi neįprastu architektūros siliumi ir tantrinio budizmo įtaka, taip pat Lemyethna ir Nandamannya. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Bagane.

7 d. BAGANAS – POPA – KALAU (KALAW)
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame prie Popos kalno (Mount Popa), 1518 metrų aukščio užgesusio ugnikalnio, svarbaus piligrimystės centro, su daugybe pačių galingiausių Mianmaro Nat (liet. „dvasių“) šventyklų kalno viršūnėje. Kalno viršūnė pasiekiama lipant apie kalną besivejančiais 777-iais laipteliais. Pageidaujantys kyla prie stupos ir šventyklos, kurios stūkso aukščiausioje kalno vietoje. Tai puiki vieta grožėtis apylinkių vaizdais, susipažinti su vietine augmenija ir gyvūnija, stebėti vietinių gyvenimą, kaip pavyzdžiui, palmių sulos rinkimą cukraus gamybai (angl. „jaggery“). Pietūs Popa Mountain Resort viešbučio restorane, esančiame kalno papėdėje, grožintis kerinčia Popa kalno panorama. Tęsiame kelionę ir vykstame į vaizdingą Kalau miestelį, įsikūrusį ant pušaitėmis apaugusio kalvos šlaito, kurį iš visų pusių supa didingi kalnai. Apžvalginė ekskursija po miestelį. Nakvynė viešbutyje Kalau.

8 d. KALAU – PINDAJA – NYAUNG SHWE
Pusryčiai. Vaizdingu keliu, vingiuojančiu pro Shan valstijos kaimo vietoves, vykstame į Pindają (Pindaya). Miestelį labiausiai garsina kalkakmenio urvai. Vaikščiodami klaidžiais urvų labirintais, aptinkame daug kambarėlių su maždaug 8000-iais Budos statulėlių bei aplankome vietinių meistrų dirbtuvėles, kur iš šilkmedžio žievės gaminamas Shan popierius ir iš to paties šilkmedžio popieriaus daromi tradiciniai skėčiai. Itin pamėgę šiuos skėčius vienuoliai, kuriuos plačiai naudoja visoje šalyje. Pietūs. Vykstame į Nyaung Shwe kaimelį prie Inlės ežero. Įsikuriame viešbutyje. Nakvynė viešbutyje Nyaung Shwe kaimelyje.
 
9 d. INLĖS EŽERAS (INLE)
Pusryčiai viešbutyje. Keliamės laiveliu į vietą, iš kurios pradedame vaizdingą kruizą Inlės ežeru. Kruizo metu turėsime galimybę stebėti išradingai kojomis irkluojančius vietinius žvejus; grožėtis plaukiojančiais sodais, pritvirtintais prie dugno bambuko lazdelėmis; išvysti plaukiojančius kaimelius, kaip antai  Ywama, kur daugiausia gyvena Intha žmonės, Mon genčių palikuonys. Pietūs. Po pietų tęsiame kelionę ir lankome Phaung Daw Oo pagodą, audėjų kaimą – Inpawkhon bei Šokinėjančių kačių vienuolyną. Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje prie Inlės ežero.

10 d. INLĖS EŽERAS – HEHO – JANGONAS – KYAIKHTIYO
Po pusryčių plaukiame į Nyaung Shwe prieplauką. Iš ten vykstame į Heho oro uostą skrydžiui į Jangoną. Atskrendame į Jangoną. Pietūs. Vykstame prie Kyaikhtiyo kalvos. Lankome vieną įdomiausių Mianmaro vietų – Kyaikhtiyo arba „Auksinės uolos“ pagodą, labiausiai išgarsėjusią dėl savo religinės svarbos ir itin rizikingos padėties. Tai nedidelė pagoda (7,3 m aukščio), stūksanti ant didžiulio granito riedulio, kuris stovėdamas ant pačio kalno krašto, visiškai nepaklūsta gravitacijos dėsniams. Budos garbintojai šį akmenį yra ištisai padengę aukso lapeliais ir tiki, kad uola tokia įkvepianti, kad kiekvienas ją pamatęs, turėtų atsiversti į budizmą. Kelias iki pagodos nelengvas. Pirmiausia 11 kilometrų sunkvežimiu kylame į stačią kalvą, paskui likusį kelią (4 km) iki pagodos įveikiame pėstute (~1 val.). Svarbu žinoti, kad prisiartinti ir paliesti šventyklą gali tik vyrai. Tikima, kad moteris gali numesti šį auksinį akmenį, dėl to joms iki akmens prieiti neleidžiama. Nakvynė ant Kyaikhtiyo kalvos.

11 d. KYAIKHTIYO – BAGO – JANGONAS
Pusryčiai. Vykstame į Jangoną, pakeliui stebtelime Bago – senojoje sostinėje, kuri datuojama VI a. Kultūrinė programa. Lankome 55 metrų ilgio gulinčios Budos statulą, vadinamą Shwethalyaung ir Mon stiliaus Shwemawdaw pagodą – vieną labiausiai garbinamų šventyklų šalyje. Jos smailė kyla 114 metrus ir yra aukštesnė net už Shwedagon pagodą. Vėliau keliaujame į senuosius Kambozathadi rūmus ir apžiūrime keturias didingas sėdinčios Budos statulas. Tęsiame kelionę į Jangoną, sustodami Sąjungininkų kapinėse šalia Htaukkyan, kur ilsisi 27 000–ių žuvusių karių palaikai. Po pasivaikščiojimo užsukame į bambuko pynimo dirbtuves. Pietūs. Vykstame toliau į Jangoną. Nakvynė viešbutyje Jangone. 

12 d. JANGONAS
Pusryčiai. Pradedame pažintį su Jangonu – buvusia Mianmaro sostine ir didžiausiu šios šalies miestu. Lankome dar kolonijinius laikus menantį Jangono centrą su britų statytais vyriausybiniais pastatais, ambasadomis, parkais. Gėrimės Sule pagoda, pasivaikštome po Mahabandoola parką. Tęsiame kultūrinę programą. Apžiūrime Chaukhtatgyi pagodą, kurią garsina milžiniška, net 65 metrus siekianti gulinčios Budos statula su itin tikroviškai atrodančiomis atmerktomis akimis. Apžiūrime Karaweik rūmus – karališkąją baržą, plūduriuojančią karališkame ežere. Pietūs. Vakare pažintį su Jangonu tęsiame prie įspūdingos Shwedgono stupos, kur nuvykstame dar prieš saulėlydį. Čia, jaukiai įsitaisę, grožimės nepakartojamo grožio auksine stupa, kuri leidžiantis saulei, žaismingai keičia spalvas ir žėri daugybe skirtingų aukso atspalvių. Nakvynė viešbutyje Jangone.

13 d. JANGONAS
Pusryčiai. Lankome prašmatnų nacionalinį muziejų su čia saugomomis dviejų paskutinių Mianmaro karalių – Mindono ir Thibaw – regalijomis ir sostais. Laisvas laikas Bogyoke (Scott) turguje prieš išvykstant į oro uostą. Skrydis į Bankoką. Atskridę vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Bankoke.

14 d. BANKOKAS – EUROPOS MIESTAS – VILNIUS
Skrydis Bankokas – Europos miestas – Vilnius.

Nuotraukų šaltinis: commons.wikimedia.org

Kaina
:
nuo 1689 Eur
Įskaičiuota
:
vietiniai skrydžiai MANDALAJUS - BAGANAS, HEHO - JANGONAS, apgyvendinimas 3*** viešbučiuose (išskyrus 2** viešbutyje ant Kyaikhtiyo kalvos) dviviečiuose kambariuose, maitinimas pagal programą, transportas kelionės metu ir pervežimams viešbutis – oro uostas – viešbutis, kruizas laivu Inlės ežere, įėjimai į lankomus objektus, vietinių gidų paslaugos (anglų k./rusų k.), grupės vadovo-vertėjo paslaugos, kelionės programos ir dokumentų parengimas.
Neįskaičiuota
:
skrydis VILNIUS – EUROPOS MIESTAS – BANKOKAS – MANDALAJUS ir JANGONAS – BANKOKAS - EUROPOS MIESTAS - VILNIUS, Mianmaro viza, dvikartinė tranzitinė Tailando viza, išvykimo iš Mianmaro mokesčiai, medicininių išlaidų draudimas, gėrimai pietų, vakarienių metu, arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, fotografavimo, filmavimo mokesčiai lankomuose objektuose.
Išvykimas
:
2018 m. lapkričio 8 d.
Grįžimas
:
2018 m. lapkričio 21 d.
Data
:
2018 m. lapkričio 8-21 d. (14 d.)