Vieną seniausių pasaulio kelių – Via Appia („Apijaus kelią“) – nutiesė senovės romėnai, juo vykę į karo žygius. Vėliau šį akmenimis grįstą kelią pamėgo piligrimai, meldęsi pakelės katakombose, juo žavėjosi romantikai, vaikštinėję čia ankstyvą rytą ar šviečiant mėnesienai – tai vaizduojama daugybėje paveikslų. Nuo jo kilo posakis Via Appia – regina longarum viarum („Apijaus kelias – ilgų kelių karalienė“). Iš čia ir „Apija“ – įvairių prasmių, kontekstų, istorinių linijų ir posūkių kelias, kurį stengsimės atskleisti savo kelionėse.

VIZIJA

Kultūrinių iniciatyvų UAB „Apija“ tikslas – kultūrinio turizmo propagavimas ir vystymas, siūlant autorinius, savo turiniu išsiskiriančius maršrutus, plačiai įtraukiant į juos kultūros paveldą bei derinant su įvairiais kultūros renginiais – koncertais, spektakliais, festivaliais ir pan. Numatomos kryptys – Lietuva, Europa ir tolimos pasaulio šalys, iš jų itin daug dėmesio skiriant kelionėms po Lietuvą.

Savo veikloje esame suplanavę naujovių. Viena jų – teminio turizmo plėtojimas. Įdomus maršrutas – tai ne vien gražių vietų mozaika. Dažnai vietą „prakalbinti“ padeda tema. Ją plėtodami bandysime įtraukti ir nepopuliarius objektus – nykstančius dvarus, rašytojų ar dailinininkų įkvėpimų vietas, industrinį paveldą, archeologines vietoves ir pan. Teminėmis kelionėmis skatinsime kitokiu rakursu pažvelgti į mums, regis, jau gerai pažįstamas vietas. Na, o šiam tikslui pasitelksime geriausius savo srities specialistus – istorikus, menotyrininkus, gamtininkus ir, be abejo, vietos bendruomenes.

Be teminių dar esame numatę ornitologinių – paukščių pažinimo ir stebėjimo – kelionių. Lietuvoje gyvena beveik 400 įvairiausių rūšių paukščių. Nemažai čia perinčių paukščių Europos šalyse jau nebesutiksite dėl sparčios urbanizacijos, intensyvaus žemės ūkio vystymo. Pavyzdžiui, pilkosios gervės trimitų nebegirdėsite Ispanijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Italijoje ar Bulgarijoje, kur jos anksčiau perėjo, bet dabar jau išnykusios.

KOMANDA

Esame Donata ir Simona, dvi kelionių organizatorės ir keliautojos, kurias suvedė viena seniausių kelionių organizavimo įmonių Lietuvoje „Ancilius“. Šešerius metus drauge dirbome ir „keliavome“ po įvairiausius planetos kampelius, pradedant Lietuva ir baigiant Antarktida. Nutrūkus įmonės veiklai netrukus vėl ėmėmės organizuoti keliones, nes tai yra ne tik mėgstamas darbas, bet ir hobi, o mūsų draugystė ir bendra ilgametė patirtis leidžia užtikrintai ir kūrybiškai plėtoti savo idėjas. Kelionių programas, maršrutus bei tekstus rengiu aš, Donata, o organizaciniais klausimais rūpinasi Simona.

DONATA
Donata Žebelytė-PetraitienėKelionės – mano aistra. Esu aplankiusi nemažai Europos šalių ir daug vietovių Lietuvoje. Didelė dalis kelionių įveikta dviračiu – tai šimtai kilometrų įvairiausių kelių ir keliukų, su atmintyje išlikusiais vaizdais, žmonėmis ir jų istorijomis, planuotais ir neplanuotais maršruto vingiais. Nesvarbu, ar tai būtų kelionė savam krašte, ar Apeninų kalnais, kiekviena jų – įdomus vietovės, o kartu ir savęs, pažinimas.

2006 – 2010 m. studijavau Kauno Vytauto Didžiojo universitete menotyrą. Toliau studijas tęsiau Vilniaus universitete – Paveldosaugos magistrantūroje. Labiausiai dominančios temos – aikščių architektūra, Mažosios Lietuvos industrinis paveldas, vietovės „biografija“, XX a. architektūra ir dailė, Art Nouveau paveldas.

Dar studijuodama Vilniaus universitete pradėjau dirbti Kultūrinių iniciatyvų UAB „Ancilius“. Šešerius metus organizavau ir kuravau keliones po Lietuvą, įvairias Europos ir tolimas pasaulio šalis – Japoniją, Kiniją, Pietų Korėją, Kolumbiją, Kubą, Meksiką, Gvatemalą, Vietnamą, Kambodžą, Tailandą, Šri Lanką ir kt.

2014 m. vėl atradau seną pomėgį – paukščių stebėjimą, kurį sužadino dovanotas Lietuvos paukščių pažinimo vadovas. Nuo 2015 m. esu Lietuvos ornitologų draugijos narė.
SIMONA
Simona MykolienėPomėgį kelionėms atradau dar studentavimo laikais – traukė pažinti kitas šalis, jose padirbėti, todėl stengiausi pasinaudoti įvairiomis tam teikiamomis galimybėmis. Nuvykusi į JAV pagal Work & Travel USA programą vieneriems metams, neplanuotai čia pasilikau ilgėliau. Tris metus ne tik dirbau, bet ir automobiliu lankiau įdomesnes Amerikos vietas Niujorko, Naujojo Džersio, Marilando, Virdžinijos, Džordžijos, Šiaurės ir Pietų Karolinų valstijose.

Grįžus į Lietuvą tęsti geodezijos studijų (kartografijos ir geografinių informacinių sistemų srityse) potraukis kelionėms niekur nedingo, priešingai – tik sustiprėjo, taip iki jų baigimo, dar 4 mėnesius išvykau mokytis į šiaurietiškąją Suomiją.

Paskutiniame studijų kurse likimas nuvedė į Kultūrinių iniciatyvų UAB „Ancilius“ (2005-2017 m.), kur man buvo pavesta dirbti su kelionėmis po Europą ir tolimas pasaulio šalis. Per 12 metų krypčių sąrašas taip išsiplėtė, tad dabar net sunku jas išvardyti (Europos šalių neminiu): JAV, Kanada, Brazilija, Argentina, Australija, Naujoji Zelandija, Izraelis, Jordanija, JAE, Omanas, Iranas, Marokas, Peru, Bolivija, Kenija, Tanzanija, Indija, Nepalas, Tibetas, Mongolija...

Nuo 2018 m. prisijungiau prie Kultūrinių iniciatyvų UAB „Apija“, kur ir vėl keliauju po pasaulį tiek realiai, tiek virtualiai.