Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  kelionės data tikslinama
 • Kaina :
  556 Eur
 • Grupės dydis :
  iki 30 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus

1 diena. VILNIUS – VOKIETIJOS-LENKIJOS PASIENIO MIESTELIS

Kelionė per Lietuvą, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. VOKIETIJOS-LENKIJOS PASIENIO MIESTELIS – STOLPENO PILIS – SAKSONIJOS ŠVEICARIJA – DREZDENAS 

Pusryčiai. Lankome įspūdingą Štolpeno pilį – aštuonių šimtmečių senumo viduramžių pilį, didingai dunksančią ant kalvelės virš apylinkių lygumų. Pilies istorija neatskiriama nuo tragiško grafienės Anos Kozel, Augusto II Stipriojo meilužės, likimo, kur ji kalėjo 49 metus ir čia buvo palaidota. Ekskursija su gidu pilyje. Toliau keliaujame į Ratheiną, prie įspūdingo  uolienų masyvo, iškilusio virš Elbės upės net 194 metrus. Smiltainio kalnams priklausančių uolų įžymybė – XIX a. inžinerinis stebuklas – 76 m ilgio Bastėjos tiltas, nuo kurio atsiveria kerinčios Ratheino uolos, tarpekliai, stačiašlaičiai akmeninių sienų labirintai. 1819 m. Gėtė rašė: „Čia, iš kur gali žvelgti žemyn į Elbės upę nuo pačių nelygiausių kalnų, kur atsiveria Lilienstein‘o, Konigstein‘o ir Pffafenstein‘o vaizdai, akys regi tokį peizažą, kurio niekada niekas nesugebės apibūdinti žodžiais“. Grožimės vaizdais nuo Bastėjos tilto. Trumpa apžvalginė ekskursija Drezdene. Nakvynė viešbutyje. 

3 diena. ERFURTAS – VEIMARAS – ERFURTAS

Pusryčiai. Vykstame į Veimarą. Getė ir Šileris, Herderis ir Vylandas, Nyčė, Bachas... - daugybė iškilių asmenybių siejamos su šiuo miestu. Lankome barokinį Getės namą-muziejų su gidu. Vėliau ekskursija pėstute po Veimaro senamiestį: Šilerio namas, Herderio bažnyčia, miesto rotušė, angliškasis parkas ir Getės vasarnamis prie Ilmo upės, garsioji ir gražioji hercogienės Anos Amalijos biblioteka. Po pietų vykstame į Erfurtą – Tiuringijos sostinę. Erfurtą su Vilniumi sieja ilgametė miestų draugystė. Erfurtas – tai bažnyčių ir tiltų miestas. Per upę Gerą, daugybę jos intakų ir užlietų kapų palei kažkada buvusią miesto sieną nutiesti net 142 tiltai. Dėl daugybės srūvančių vandenų ir tiltų centrinis miesto rajonas įgavo pavadinimą „Mažoji Venecija“ (Klein Venedig). Ekskursija po Erfurtą: Katedros kalva - Švč. Mergelės Marijos katedra ir Šv. Severo bažnyčia – Vokietijos gotikinės architektūros šedevras, Fischmarkt aikštė, rotušė, Kramerbrucke tiltas - vienas įdomiausių Erfurto statinių. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. ERFURTAS – SANGERHAUSENAS – KVEDLINBURGAS

Pusryčiai. Vykstame į „Rožių miestą“ – Sangerhauseną, kur lankome didžiausią rožių kolekciją pasaulyje turintį sodą. Paskui keliaujame į UNESCO objektų sąrašą įtrauktą Kvedlinburgą. Pirmiausia lankome Šv. Servacijaus bažnyčią, šalia kurios įsikūrusiame vienuolyne rašytame metraštyje 1009 m. pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas. Toliau apžvalginė ekskursija po miestą: Kvedlinburgo pilis, Šv. Norbertino ir Šv. Viperto romaninė bažnyčia, turgaus aikštė, kurią puošia XIII – XIV a. rotušė. Grįžtame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. KVEDLINBURGAS – VERNIGERODĖS PILIS – GOSLARAS – KVEDLINBURGAS

Pusryčiai. Keliaujame į Harco kalnų papėdėje įsikūrusį Vernigerodės miestelį, kurio senamiestis dėl puikių fachverko stiliaus namų vadinamas „Harco kalnų perlu“. Lankome virš miesto įspūdingai iškilusią Vernigerodės grafų pilį, kuri dėl savo grožio vadinama „Harco Noišvanštainu“. Nuo šios pilies terasos matyti Brokeno kalnas, anot legendų, Valpurgijos naktį lankomas daugybės raganų. Toliau vykstame į Harco sostinę – Goslarą. Tai vienas gražiausių senosios Vokietijos miestų, įtrauktų į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Pasivaikštome po senamiestį: imperatoriaus rūmai, paminklas legendiniam valdovui Fridrichui I Barbarosai, romaninės bažnyčios, senosios statybos fachverkiniai namai, turgaus aikštė ir kt. Grįžtame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. KVEDLINBURGAS – GOSLARAS – RAGANŲ ŠOKIŲ AIKŠTELĖ – VITENBERGAS – VOKIETIJOS-LENKIJOS PASIENIO MIESTELIS

Pusryčiai. Vykstame link Lenkijos. Pakeliui Harco kalnuose keltuvu pakylame į „Raganų šokių aikštelę“ (Hexentanzplatz). Viduramžiais tikėta, kad Valpurgijos naktį čia prasideda raganų puotos metas. Šią naktį švęsti atskrenda visos raganos ant šluotų, šakių, kačių ir kitų neįprastų gyvūnų. Pasigrožėję vaizdais tęsiame kelionę. Stabtelime Vitenberge – Liuterio mieste ir pasivaikštome. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. VOKIETIJOS-LENKIJOS PASIENIO MIESTELIS  – VILNIUS

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją, Lietuvą. Vakare pasiekiame Vilnių.