Apie kelionę trumpai
  • Kelionės data :
    kelionės data tikslinama
  • Kaina :
    292 Eur
  • Neįskaičiuota :
    medicininių išlaidų draudimas, bilietai į lankomus objektus.
  • Grupės dydis :
    iki 34 žmonių
  • Transportas :
    kelionė autobusu
  • Išvykimo vieta :
    iš Vilniaus

1 diena. VILNIUS – PEIPSIO EŽERAS – TARTU

Kelionė per Lietuvą, Latviją, Estiją. Apie 15.00 val. pasiekiame Tartu, iš kur toliau keliaujame Peipsio ežero link. Peipsio ežeras – penktas pagal dydį Europoje, apie kurį spiečiasi net devynios iš vienuolikos Estijoje veikiančių sentikių parapijų. Jo pakrantese nuo XVII a. pabaigos gyvena rusų sentikiai. Laikydamiesi uždaro gyvenimo būdo jie iki šių dienų išlaikė savo senovinius papročius, religiją, žemdirbystės tradicijas. Vykdami regime tankiai užstatytas sentikių kaimų gatveles su mediniais nameliais, svogūnais apsodintus laukus, žuvies prekeivius. Pirmas mūsų sustojimas Kolkjos kaimelyje prie Peipsio ežero. Pasivaikštome ir (esant galimybei), lankome nedidelį, bet jaukų sentikių kultūrą pristatantį muziejų. Toliau mūsų kelias veda prie romantiškosios Alatskivi pilies. Tai neabejotinai viena gražiausių neogotikinių pilių Baltijos šalyse, pastatyta pagal škotiškos pilies pavyzdį. Apžiūrime pilį (iš išorės) ir vykstame į dar vieną sentikių kaimelį - Kallastę. Čia pasivaikštome po sentikių kapinaites, nusileidžiame prie Peipsio pakrantės, iš kur atsiveria vaizdinga Kallastės atodanga.  Tęsiame kelionę ir grįžtame į Tartu. Tai – seniausias Estijos miestas, dažnai vadinamas intelektualiniu šalies centru dėl čia veikiančio seniausio ir geriausiai žinomo Estijos universiteto. Kultūrinė programa Tartu. Lankome Tartu senamiestį:  rotušę ir jos aikštę su miesto simboliu – fontanu, vaizduojančiu besibučiuojančią studentų  porelę po skėčiu, senąjį universitetą, observatoriją, angelų ir velnių tiltus, katedros griuvėsius ant kalvos viršūnės. Nakvynė viešbutyje Tartu.

2 diena. TARTU – KUREMAE – PALMSĖ – LAHEMA – TALINAS

Pusryčiai. Vykstame į Kuremae vienuolyną – vieną gražiausių stačiatikių vienuolynų Estijoje, kuris buvo įkurtas 1891 m. Įspūdį neabejotinai paliks stulbinamo dydžio dangun kylantys katedros kupolai ir įmantrūs, meistriškos drožybos medinės architektūros pastatai. Klausydamiesi jo istorijos pasivaikštome po vienuolyną.  Toliau keliaujame į Palmsės dvarą – vieną gražiausių barokinių dvarų Estijoje, įsikūrusį Lahemos nacionalinio parko prieblogstyje. Tai buvo pirmasis Estijos dvaras, restauruotas su visais dvarui priklausančiais pastatais: spirito varykla, šiltnamiu, tvartu, taip pat puikiu parku su romantiškais paviljonais ir pirtimi. Šiuo metu dvare veikia muziejus, pasakojantis dvaro istoriją. Lankome dvaro muziejų, pasivaikštome po parką. Tęsiame kelionę po Lahemos nacionalinį parką, įkurtą 1971 metais Šiaurės Estijoje. Parko plotą sudaro 705 km² ir šis parkas yra vienas didžiausių Europoje. Lahema reiškia „įlankų kraštas“, kurį supa net keturios įlankos, 70 proc. teritorijos sudaro miškai, telkšo labai daug pelkių, tarp jų ir 7000 metų senumo Laukaso rezervatą. Vykstame į Kesmu pusiasalį, kur pasivaikštome vienu iš takų, gėrėdamiesi Lahemos nacionalinio parko kraštovaizdžiu. Keliaujame toliau į Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.

3 diena. TALINAS  – KEILA-JOA DVARAS – VILNIUS

Pusryčiai. Kultūrinė programa Estijos sostinėje. Lankome Talino senamiestį (UNESCO paveldo objektas), kurį sudaro aukštutinis ir žemutinis miestai. Pažintį su Talinu pradedame nuo aukštutinio miesto. Pasivaikštome po Tompėjos gynybinės pilies kompleksą, gėrimės nuo čia atsiveriančiomis vaizdingomis panoramomis į Talino įlanką, uostą bei senamiestį. Apžiūrime pagrindinę liuteronų šventovę - Domo katedrą. Toliau leidžiamės į žemutinį miestą. Kultūrinė programa žemutiniame mieste: „trumpoji koja“, rotušė, rotušės aikštė, viena seniausių Baltijos šalių vaistinių – rotušės vaistinė, „bandelių“ skersgatvis, amatininkų, „juodgalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Tęsiame kelionę. Lankome už maždaug 30 km nuo Talino nutolusį Keila-Joa dvaro ansamblį – vieną seniausių neogotikos architektūros paminklų Estijoje. Dabartiniai dvaro rūmai pastatyti 1831 – 1833 m. Juos suprojektavo Sankt Peterburgo architektas Andre Stachenschneider’is. Šią vietovę garsina ne tik įspūdingas dvaras, bet ir nuostabi aplinka. Itin žavinga pro uolėtus slenksčius tekanti upė, kuri vienoje vietoje virsta žemyn net iš 6 metrų aukščio. Išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Estiją, Latviją, Lietuvą. Vakare grįžtame į Vilnių.

Vakare,  ~20.00 val., grįžtame į Vilnių.