Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  data tikslinama
 • Kaina :
  187 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus, maitinimas (išskyrus pusryčius).
 • Grupės dydis :
  iki 34 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus

1 diena. VILNIUS – LIEPOJA – KARUOSTA – JŪRKALNĖ – ĖDUOLĖS PILIS – VENTSPILIS

Atvykstame į Liepoją – trečią pagal dydį miestą Latvijoje ir svarbų uostą, įsikūrusį tarp Baltijos jūros ir Liepojos ežero, nuo kurio ir kilo miesto pavadinimas. Neretai Liepoja vadinama muzikos miestu dėl kasmetinių muzikos festivalių. Kultūrinė programa Liepojoje: senamiestis su medinės architektūros pastatais ir senoviniais tramvajais, Rožių aikštė – itin pamėgta miestiečių susitikimo vieta, miesto centras su elegantiškais Art Nouveau stiliaus pastatais. Vos už kelių kilometrų – Karuosta – buvęs karinis visiškai autonomiškas Liepojos uostas (pradėtas statyti 1890 m.) su savo infrastruktūra, elektrine, vandentiekio stotimi, bažnyčia ir mokykla. Sovietmečiu jis tapo uždara teritorija, į kurią negalėjo patekti net gyventojai iš Liepojos. Karuostos uostas itin įdomus savo atšiauria atmosfera. Tai didžiausia istorinė karinė teritorija Baltijos šalyse. Trumpai pasižvalgome po teritoriją autobusu. Tęsiame kelionę. Stabtelime Jūrkalnėje – buvusiame žvejų miestelyje, palei kurį driekiasi 13 km ilgio civilizacijos nepaliesta pajūrio juosta su bene stačiausiais Latvijos pajūryje skardžiais, siekiančiais net 20 m aukštį. Tai viena vaizdingiausių Latvijos pakrančių. Toliau keliaujame prie Ėduolės ežero, kur dunkso neogotikinė Ėduolės pilis. Ši ilgą laiką baronams priklausiusi pilis iš tiesų buvo pastatyta XIII a. Piltenės vyskupui. Metams bėgant, vyko įvairūs pasikeitimai jos gotikinėje architektūroje: ji buvo paaukštinta, perstatyta, kol galiausiai virto vienu pirmųjų neogotikos stiliaus paminklų Kuržemės regione. Lankome Baltąją, Raudonąją ir Žaliąją sales, biblioteką, apvalų bokšto kambarį, vaikų žaidimų kambarį, jaukų parką. Vakare atvykstame į viešbutį Ventspilyje. Nakvynė.  

2 diena. VENTSPILIS – IRBENĖS RADIOTELESKOPAS – KOLKOS RAGAS – VENTSPILIS

Pusryčiai. Pradedame pažintį su Ventspiliu – istoriniu Kuržemės miestu, išaugusiu prie XIII a. pastatytos Livonijos ordino pilies, kuriam vardą suteikė per jį tekanti Ventos upė. Kadais Ventspilis garsėjo kaip svarbus Hanzos prekybos kelio miestas ir laivų statybos centras. Lankome pilį, kurioje veikia Ventspilio muziejus. Pilyje susipažįstame su skaitmenine ekspozicija „Gyvoji istorija“, pasakojančia ne tik miesto, pilies, bet ir viso krašto istoriją. Pasivaikštome po Ostgalą – jaukų uosto kvartalą su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir autentiškais XIX a. mediniais nameliais su langinėmis, užsukame į turgaus ir rotušės aikštes, pasivaikštome pietiniu molu, kurio gale stovi įplaukiančius laivus pasitinkantis švyturys. Trumpam paliekame Venspilį ir vykstame į Kolkos ragą – labiausiai į šiaurės vakarus nutolusį Latvijos tašką. Pakeliui sustojame atsinaujinusiame Irbenės radioastronomijos centre, kuris įsikūręs įspūdingo dydžio radioteleskopo statinyje. Šaltojo karo metu tai buvo slaptas objektas, kurį sovietų valžia naudojo NATO šalių radijo signalų perėmimui ir telefono pokalbių šnipinėjimui. Dabar čia Latvijos mokslininkai tiria žvaigždes ir visatos garsus. Užeiname į valdymo kambarį, užlipame and radioteleskopo lėkštės, nuo kurios atsiveria puiki Kuržemės panorama, susipažįstame su šio objekto istorija. Tęsiame kelionę ir pasiekiame šios dienos svarbiausią tikslą – vaizdingąjį Kolkos ragą, kur viena į kitą atsimuša Baltijos jūros ir Rygos įlankos vandenų bangos. Teigiama, kad pats kyšulio regionas labai pavojingas laivybai, mat čia jūra labai sekli, kai kur neviršija 2 metrų. Tai patvirtina daugybė nuskendusių laivų šiame regione. Grožimės žmogaus rankos nepaliesta laukine gamta. Vakare grįžtame į Ventspilį. Nakvynė.

3 diena. VENTSPILIS – KULDYGA – RIEŽUPĖS URVAI – VILNIUS

Pusryčiai. Išvykstame į Kuršo širdimi vadinamą Kuldygą. Tai vienas gražiausių Latvijos miestelių su autentiškais XVIII – XIX a. namais. Kadaise šioje vietoje stovėjo didinga kuršių pilis. Šiuo metu Kuldygos senamiestis su raudonu plytiniu tiltu yra įtrauktas į UNESCO  pasaulio paveldo pretendentų sąrašą. Be senamiesčio, miestelis dar garsėja plačiausiu Europoje kriokliu Ventos upėje, siekiančiu net 249 m. Paklaidžiojame siaurutėmis senamiesčio gatvelėmis, gėrėdamiesi senovine rotuše, buv. burmistro namu, vaistine, sargybos nameliu, seniausiu mediniu namu Kuldigoje, lankomės mažytėse pirklių ir menininkų krautuvėlėse, grožimės Ventos kriokliais, pasivaikštome judriąja Liepojos gatvės promenada. Toliau lankome netoliese esančius Riežupės urvus, kuriuos prieš daugiau nei 100 metų šioje vietoje rankomis išrausė žmonės, kasdami kvarcinį smėlį. Jį tuomet vežė ne tik į Rygą, kur gamino melsvo atspalvio stiklą, bet ir eksportavo į užsienį. 1999 m. olos buvo pritaikytos lankymui. Žvakių šviesoje paklaidžiojame 460 m ilgio labirintais, nusileidžiant net 8 m po žeme. Vakare grįžtame į Vilnių.