„KUR GIMSTA VĖJAS – LIEPOJA“ (SU KONCERTU)
- Kelionės data : kelionės data tikslinama
- Kaina : 217 Eur
- Grupės dydis : iki 28 žmonių
- Transportas : kelionė autobusu
- Išvykimo vieta :
iš Vilniaus - Išvykimo vieta :
3*** viešbutyje su pusryčiais Liepojos centre, kelionės programos sudarymas ir dokumentų parengimas.
draudimo kortelę), lankomi objektai, vietinių ir muziejų gidų paslaugos (senjorui ~13 Eur, be nuolaidų – ~16 Eur), bilietas į koncertą – 21 Eur / asm.), maitinimas (išskyrus pusryčius).
„Pilsētā, kurā piedzimst vējš“ („Mieste, kuriame gimsta vėjas“) - tokiomis eilutėmis prasideda Liepojos miesto himnas.
Kviečiame pakeliauti po Liepoją, ne tik vėjo, bet ir gilių muzikinių tradicijų miestą. Liepoja – ne vieno garsaus Latvijos muzikanto gimtasis miestas, kurį kasmet garsina tarpautiniai šokių ir muzikos festivaliai. 2015 m. Liepojoje atidaryta pasaulinio lygio akustinė koncertų salė „Didysis gintaras“. Čia sau „namus surado“ seniausias Baltijos šalyse (įkurtas 1881 m.) Liepojos simfoninis orkestras.
Kelionės metu pasigrožėsime elegantiška Art Nouveau architektūra, žymiausio Liepojos architekto P. M. Berči pastatais, taip pat savitu mediniu paveldu, išvysime autentiškų interjerų, pradedant XVII a. - baigiant XX a., nuvyksime į karinį Liepojos priemiestį - Karuostą. Šeštadienio vakarą lankysimės naujojoje Liepojos koncertų salėje „Didysis gintaras“, kur mūsų lauks ekskursija ir muziką bei šokį apjungsiantis Latvijos Nepriklausomybės dienai skirtas koncertas (atlikėjai - Liepojos simfoninis orkestas, dirigentas - A. Rubikis).
1 diena. VILNIUS – LIEPOJA
Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė į Latviją.
Atvykstame į Liepoją. Tai ne tik svarbus šalies uostamiestis, pramonės centras, bet ir išskirtinės architektūros bei ilgamečių muzikos tradicijų miestas.
Pietūs (neįskaičiuota į kelionės kainą)
XVII – XIX a. interjero muziejus „Hoijerės svečių namai“ (ekskursija). Tai Liepojos muziejaus padalinys, pristatantis XVII–XIX a. miestiečių interjerus. Pastatas priklausė mėsininko Davido Hoijerio našlei, jame veikė svečių namai. Pirmajame aukšte išvysime užeigos patalpas gyvenamuosius kambarius, kuriuose atkurtas XVII a. interjeras. Istoriniai šaltiniai byloja, kad 1697 m. ponios Hoijerės svečių namuose buvo apsistojęs Rusijos caras Petras I. Pakilę į antrąjį aukštą pateksime į palėpę, kurioje kadaise laikytos prekės ir produktai, o vėliau ją pratęsus, buvo įrengti papildomi gyvenamieji kambariai. Tuo metu namas su užeiga priklausė notarui Kristofui Vilhelmui Stenderiui. Pamatysime atkurtus šeimininko ir vaikų kambarius, miegamąjį, virtuvę. Šios restauruotos patalpos atskleis, kaip atrodė tipiškas pasiturinčio Liepojos gyventojo būstas. Ekskursija su gide muziejuje.
Koncertų salė „Didysis gintaras“ (ekskursija). Rengdamas Liepojos koncertų salės projektą, garsus austrų architektas, profesorius Folkeras Ginkė pasirinko Latvijos ir kitų Baltijos jūros šalių simbolį – gintarą. Įvairiais geltonos, oranžinos, rudos spalvos atspalviais švytintis fasadas išties sukuria įspūdį, tarsi pastatas būtų padarytas gintaro. Aštuonių aukštų koncertų salės pastatas iškilo 2015 m., jame įsikūrę Liepojos simfoninis orkestras ir Liepojos muzikos, dailės ir dizaino mokykla. Kartu su gidu apžiūrime įvarias sales, sužinome įdomių faktų iš koncertų salės istorijos ir stebime renginių organizavimą iš užkulisių.
Koncertas Latvijos nepriklausomybės dienai (atlikėjai - Liepojos simfoninis orkestas, dirigentas - A. Rubikis).
Apie koncertą: „Pastaraisiais metais ėmėme tikėti, kad vis tik esame labiau ne dainuojanti, o šokanti tauta. Šokis - tai begalybės simbolis, nes apima judėjimą ir gyvybę. Minėdami šių metų Latvijos Nepriklausomybės sukaktį pasirinkome simfoninius šokius. Liepojos simfoniniam orkestrui vadovaus dirigentas Ainārs Rubiķis, kuris orkestrui parinko nemažai iškilių Latvijos kompozitorių sukurtų šokių. Jie bus susieti dviem naratyviniais lygmenimis: pirmąją dalį papildys Oresto Silabriedžio etiudai apie šokio reikšmę Latvijos ir latvių likimui, o antrąją dalį – genialaus vaizdo menininko sukurta raštų ir šviesų choreografija.“ (citata iš: https://lielaisdzintars.lv/en/kalendars/pasakums/valsts-svetku-koncerts-latvijai-106)
Nakvynė viešbutyje Liepojos centrinėje dalyje.
2 diena. LIEPOJA – KARUOSTA – VILNIUS
Pusryčiai viešbutyje.
Art Nouveau paveldas ir iškiliausio Liepojos architekto Paulo Makso Berči pastatai Liepojoje (teminė ekskursija su vietiniu gidu). Iš viso šiame mieste išlikę net 70 Art Nouveau stiliaus pastatų, kurie daugiausia susitelkę Graudu ir Lielā gatvėse. Tai antras miestas po Rygos pagal Art Nouveau architektūros pastatų skaičių Latvijoje. Miesto architektūroje taipogi išsiskiria garsiausio visų laikų Liepojos architekto P. M. Berči raudonų plytų pastatai. Ekskursijos metu ne tik pasivaikščiosime gatvėmis ir aptarsime gražiausius pastatus, bet ir pamatysime kai kurių interjerus.
Pietūs (neiškaičiuota į kelionės kainą).
Apžvalginė ekskursija po Liepoją. Tęsiame pažintį su Liepoja, apžvelgdami kitas įdomias miesto vietas. Ekskursijoje: barokinė Šv. Trejybės katedra su didžiausiais pasaulyje nepakeistais mechaniniais vargonais, mėgstama miestiečių susitikimų vieta - Rožių bulvaras, įmantriais medžio raižiniais puoštos elegantiškos medinės miesto vilos ir kt.
Karuosta (ekskursija). Vos už kelių kilometrų nuo Liepojos įsikūręs buv. karinis Liepojos uostas su savo infrastruktūra: elektrine, vandentiekio stotimi, bažnyčia ir mokykla. Sovietmečiu tai buvo uždara teritorija, į kurią negalėjo patekti net gyventojai iš Liepojos. Ekskursija po didžiausią istorinę karinę teritoriją Baltijos šalyse.
Iki 22.00 val. grįžtame į Vilnių.
- Programą parengė: D. Žebelytė-Petraitienė
- Nuotraukų šaltiniai: https://lielaisdzintars.lv/, https://liepaja.travel/, https://www.liepajasmuzejs.lv/