Apie kelionę trumpai
  • Kelionės data :
    kelionės data tikslinama
  • Kaina :
    derinama + skrydis nuo 110 Eur
  • Grupės dydis :
    iki 20 žmonių
  • Transportas :
    kelionė lėktuvu
  • Išvykimo vieta :
    iš Vilniaus

1 diena. VILNIUS – HAMBURGAS

Tiesioginis skrydis Vilnius – Hamburgas. Pervežimas oro uostas – viešbutis. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. HAMBURGAS – LIUNEBURGAS – HAMBURGAS

Po pusryčių traukiniu važiuojame į Liuneburgą. XVII amžiuje šis Hanzos sąjungos miestas buvo didelis, garsus ir turtingas, o dabar jis – nedidelis miestelis prie Ilmenau upės, tačiau neabejotinai gražiausias istorinis autentiškos architektūros miestas Šiaurės Vokietijoje. Šlovinga jo istorija jau tūkstantį metų susijusi su druska ir druskos kasyklomis. Kadangi Liuneburgo pastatai nenukentėjo Antrojo pasaulinio karo metais, vaikštinėjant po senamiestį jautiesi lyg autentiškame viduramžių architektūros muziejuje po atviru dangumi. Po ekskursijos mieste lankome Rytprūsių krašto muziejų, kuriame rodoma Rytų Prūsijos istorija nuo pirmykščių laikų iki 1945 m., kai krašto nebeliko Europos žemėlapyje. Viena ekspozicijos dalis yra skirta Baltijos vokiečių istorijai, muziejus taip pat turi vertingą Karaliaučiaus dailės akademijos ir Nidos dailininkų kolonijos istoriją atspindinčią tapybos ir grafikos darbų rinkinį.

Po pietų vykstame į laisvajį miestą Hamburgą – didžiausią Vokietijos uostą, vadinamą šalies „vartais į pasaulį”. Kelių karų visiškai sugriautas, audrų, potvynių ir didelių gaisrų nusiaubtas miestas vėl ir vėl buvo atstatomas. Dabar Hamburgas –įspūdingiausias kūrybinis architektūros paveldo interpretavimo pavyzdys Europoje. Pramoninėje uosto teritorijoje buvo pastatyti kultūrinės traukos objektai, dabar garsinantys miestą. Ekskursijos metu pamatysime Elbės filharmoniją – vieną garsiausių šiuolaikinių projektų pasaulyje, Šv. Mikalojaus bažnyčios bokštą, rotušės pastatą, Alsterio arkadas ir kitus kultūrinius objektus. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. HAMBURGAS – HELGOLANDO SALA – HAMBURGAS

Po pusryčių privačiu transportu vykstame  į link Helgolando salos. Atvykę keliamės laivu į šią miniatiūrinę, tačiau didelio grožio Šiaurės jūros salą, atitolusią 70 km nuo Vokietijos. Kadaise ji priklausė Danijos Šlėzvigo hercogystei. Helgolando saloje taip pat gyveno garsusis piratas Klausas Štorbekeris, puldinėjęs laivus Baltijos ir Šiaurės jūrose. Nuo 1807 m. sala priklausė Didžiąjai Britanijai, kuri 1890 - aisiais atidavė ją Vokietijai pagal Zanzibaro-Helgolando sutartį. Nuo 1952 m. ji vėl buvo atiduota Vokietijai. Įkvėptas Helgolando salos grožio, vokiečių poetas H.H. fon Falerslebenas sukūrė čia Vokietijos himno žodžius. Vokiečių atlantologas J. Španutas 1953 metais išleistoje knygoje „Atlantidos mįslė” įrodinėjo, jog Atlantida buvusi Šiaurės jūroje ir jos paskutinė liekana esanti Helgolando sala. Dabar šią atokią salą ypač mėgsta būriuotojai ir ornitologai, nuo 1911 m. veikia ornitologinė stotis, iš kurios gauname pranešimus ir apie saloje aptiktus Lietuvoje žieduotus paukščius. Salai skirsime keturias valandas, per kurias pereisime ją visą, pakalbėsime apie painias ir sudėtingas salos istorijos peripertijas, matysime mažiausią Vokietijos ornitologinį draustinį, ant raudonų uolų stebėsime Lietuvoje nematytus paukščius – šiaurinius padūkėlius. Vakare grįžtame į Hamburgą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. HAMBURGAS – LIUBEKAS – HAMBURGAS

Po pusryčių traukiniu važiuojame į Liubeką. XIV a. Liubekas tapo didžiausiu ir svarbiausiu Viduramžių prekybinės Hanzos sąjungos miestu. Antrojo pasaulinio karo metu nemaža Liubeko senamiesčio dalis buvo sugriauta. Atstatymo darbai prasidėjo 1949 m. ir užtruko iki pat 1987- ųjų. Tais pačiais metais Liubeko senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą – kaip pirmasis tokio pobūdžio objektas Vokietijoje. Ekskursijos po miestą metu susipažinsime su miesto istorija ir apžiūrėsime pagrindinius miesto simbolius – Holštentor miesto vartus, rotušę, miesto bažnyčias, užsuksime į marcipanų parduotuvę. Miestas didžiuojasi savo marcipanu ir viena seniausių ir garsiausių Vokietijoje marcipano parduotuvių „Niederegger”. Liubekas – trijų Nobelio premijų laureatų miestas. Čia gimė rašytojas Tomas Manas, taip pat vokiečių politikas Willy Brandtas, gavęs Nobelio taikos premiją, be to, jame iki mirties gyveno ir kūrė Gdanske gimęs Giunteris Grasas. Garsiausiame Thomo Manno romane „Budenbrokai”, 1929 metais pelniusiame autoriui Nobelio premiją, nors ir neminimas Liubeko vardas, tačiau kiekvienos gatvės ir aikštės aprašymas mintimis nukelia būtent į šį Hanzos miestą. Pasivaikštome po šį miestą, apžiūrime rotušę. Po pietų grįžtame į Hamburgą ir tęsiame ekskursiją po miestą, lankome XIX a. pabaigos – XX a. pradžios kolonijinį Hamburgą menančius objektus. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. HAMBURGAS – VILNIUS

Po pusryčių ekskursijos Hamburge tęsinys: Šv. Mykolo bažnyčia – Hamburgo liuteronų bažnyčia ir vienas iš svarbiausių miesto simbolių, Elbės tunelis – XX a. pradžios technikos stebuklas, pasiplaukiojimas laivu uosto teritorijoje, istorinis Hamburgo uosto sandėlių rajonas ir kiti objektai.

Vakare tiesioginis skrydis Hamburgas – Vilnius.