Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  data tikslinama
 • Kaina :
  48 Eur + leidimas į IAE 58* Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus.
 • Grupės dydis :
  iki 15 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus
 • Pastabos :
  Grupė – ne daugiau 15 asm. * Ekskursijos kaina nustatyta IAE vadovybės. DALYVAUTI DRAUDŽIAMA: asmenims, nesulaukusiems 18 metų; besilaukiančioms moterims; apsvaigusiems nuo alkoholio, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenims; neturintiems galiojančio tapatybę liudijančio dokumento.

Visaginas – unikalus miestas Lietuvoje. Šiame mieste nerasime tvorų ir privačių namų, nepamatysime tokių pačių pastatų ar visiškai vienodų kiemų, jo gyventojai - atvykėliai net iš ~40 šalių.
Vis dėlto šis jauniausias Lietuvos miestas šiandien susiduria su tapatybės krize, ne tik dėl to, kad tenka griauti tai, kas buvo šio miesto įkūrimo ir jo bendruomenės telkimo šerdis, bet ir dėl visą Lietuvą slegiančių demografinių problemų. 2017 - 2018 m. ši tema buvo įtaigiai aptarinėjama pirmajame Lietuvos nacionalinio dramos teatro dokumentiniame spektaklyje „Žalia pievelė“, kai istorijas apie Visaginą teatro scenoje pasakojo jas išgyvenantys visaginiečiai.
Panašu, kad miestas juda vilčių teikiančia kryptimi. Visaginą atranda nuotoliniu būdu dirbantys žmonės, po amerikiečių serialo „Černobylis“ sėkmės, kurio dalis filmuota ir Ignalinos atominėje elektrinėje, išaugo susidomėjimas branduoliniu turizmu.
Kviečiame apsilankyti IAE, savo akimis bei kojomis patirti jos mastelius, keliaujant ilgais koridoriais iš vienos pastato dalies į kitą, atsistoti ant reaktoriaus, pamatyti demontavimo procesą ir t.t.; taip pat su jaunu ir aktyviu visaginiečiu gidu pasivaikščioti po atominio miesto kertes, apžvelgti jo architektūrą, nūdienos aktualijas; na ir galop - pasigrožėti ~100 rūšių žuvimis unikaliame akvariumų salone.