Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  data tikslinama
 • Kaina :
  nuo 39 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus
 • Grupės dydis :
  iki 28 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus
 • Pastabos :
  *Autobuse ir lankomuose objektuose būtina dėvėti apsaugines kaukes.

Kviečiame „prisiliesti“ prie dvariško gyvenimo, aptarti ir padiskutuoti, kas buvo/yra dvaras plačiąja prasme. Kelionės metu aplankysime puikiai šią temą iliustruojančius Ilzenbergo, Rokiškio ir Gačionių dvarus Rokiškio krašte.

XVI a. pr. įsteigtas Ilzenbergo dvaras prie pat dab. Latvijos sienos, tarp Ilgio ir Apvalaso ežerų, liudija keturių garsių giminių ­Kersenborkų, Fuchsų, Dimšų ir Majoresku ­didybę. Šiuo metu jame veikia didžiausias Baltijos šalyse biodinaminis ūkis. Tai puikus pavyzdys, leisiantis mums pakalbėti apie vieną svarbesnių dvaro funkcijų – ūkinę veiklą. Viešnagės metu ne tik apžiūrėsime dvaro ūkį, bet ir pasivaikščiosime po įspūdingą parką, kuriame ošia gamtos paminklu paskelbtas ąžuolas, tyvuliuoja pora tvenkinių, veši sodas, yra legendomis apipinta Meilės sala ir tiltas.

Rokiškio dvaro paminėjimo data – 1499–ieji – kartu laikomi ir pirmu miesto paminėjimu. Apsilakymas šiame dvare, kuriame nuo 1940 m. įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, atvers plačią XIX – XX a. pr. dvarų kultūros perspektyvą, pamatysime grafų Tyzenhauzų laikus menančių paveikslų, puošnių salių, drabužių kolekciją ir kt., o praėję alėja nuo dvaro iki bažnyčios, dargi įsitikinsime, kiek daug grafai Tyzenhauzai nuveikė Rokiškio miesto planavime.

Gačionių dvarelis ­– vienintelis išlikęs medinis dvarelis Rokiškio krašte ir vienas įdomesnių medinių dvarų Lietuvoje, bylojantis net 300 metų senumo iš Kuršo kilusių baronų Rozenų giminės istoriją. Dab. neoklasicistiniai dvaro rūmai pastatyti 1870 m. Amžininkai, gerai pažinę baroną Antaną, tvirtino, esą Rozenų šeima šiame krašte buvo labai gerbiama. Dvaras garsėjo savo biblioteka, pasižymėjo gera virtuve. Šias tradicijas ir toliau puoselėja dabartinis jo savininkas, Prancūzijoje gyvenantis Piotras Rozenas, Lietuvoje kasmet praleidžiantis vasaras ir išbūnantis čia iki pat vėlyvo rudens. Jaukiai svečiuodamiesi dvare, iš paties jo šeimininko išgirstame dvaro istoriją, apžiūrime atkurtą biblioteką, pagrindinį dvaro pastatą, kuriame savo draugus ir dvaro lankytojus baronas mėgsta nustebinti gardžiais patiekalais.

Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės archyvas