Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  kelionės data tikslinama
 • Kaina :
  49 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus, spektaklį
 • Grupės dydis :
  iki 19 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus

„Kauno dramos teatro vieta Lietuvos istorijoje – ypatinga. Šis teatras pirmas tapo profesionalus, jo scenoje brendo pirmoji Lietuvos artistų karta, formavosi naujos lietuviškojo teatro pajėgos. Tai teatras pirmeivis <…>“, - teigia teatrologė doc. dr. Audronė Girdzijauskaitė

Kviečiame nusikelti į tarpukario Kauną, kur prasidėjo pirmojo profesionalaus dramos teatro Lietuvoje istorija. Kartu su šio teatro aktore ir gide Eugenija Bendoriūte vaikštinėdami po Laisvės alėją ir aplinkines gatveles prisiminsime čia gyvenusius ir kūrusius dramos teatro režisierius, aktorius, scenografus, siuvėjus, aptarsime kitus Kauno teatrus - „Vilkolakio“, Naująjį žydų teatrą, Šaulių sąjungos teatrą. Bus proga išgirsti ne tik apie to laikmečio teatrą ir teatralus, bet ir pasikalbėti apie Kauno dramos teatro nūdieną.

Aplankysime vieno žymiausių Kauno dramaturgų – Juozo Grušo – namus-muziejų, įsikūrusį Žaliakalnyje. Kauno dramos teatre 1972 m. pagal Juozo Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“ pastatytas vaidinimas (rež. Jonas Jurašas) pripažintas šimtmečio spektakliu.

Vakare žiūrėsime dviejų dalių spektaklį „Senos damos vizitas“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre (rež. A. Giniotis), kuriame vaidins jau pamėgti aktoriai senbuviai: Jūratė Onaitytė, Liubomiras Laucevičius, Dainius Svobonas ir kt., spektaklyje išvysime ir  E. Bendoriūtę.

Programą parengė: D. Žebelytė-Petraitienė
Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės nuotraukų archyvas, https://www.vle.lt