Apie kelionę trumpai
 • Kelionės data :
  kelionės data tikslinama
 • Kaina :
  57 Eur
 • Neįskaičiuota :
  bilietai į lankomus objektus
 • Grupės dydis :
  iki 28 žmonių
 • Transportas :
  kelionė autobusu
 • Išvykimo vieta :
  iš Vilniaus

Kviečiame drauge pakeliauti po Kaišiadorių kraštą, aplankant įdomesnius sakralinius objektus bei pačius Kaišiadoris, kurie šiemet paskelbti kultūros sostine.

Nuvyksime ir patyrinėsime Paparčius – buv. ilgametį dominikonų kultūrinį ir dvasinį centrą, o dabar vietą, kur toliau vienuolystės tradicijas tęsia Betliejaus seserys – pagal priimtą regulą vienos asketiškiausių ir uždariausių Lietuvoje. Kaišiadoryse su vietiniu gidu prisiminsime kertinius miesto momentus - pradžią jam davusį geležinkelio atsiradimą, vyskupystės kūrimąsi ir svarbiausius dvasininkus - Teofilį Matulionį, Vincentą Sladkevičių bei kt., paragausime kaišiadorietiškų patiekalų. Po viešnagės šiame mieste vyksime į Guronis ir pasivaikščiosime po Rožinio slėpinių parką, skirtą V. Sladkevičiui atminimui.

Pakeliui į Kaišiadorių kraštą užsuksime į Čekoniškes ir Kazokiškes. Vilniaus kraštas nuo seno garsėja verbų rišimo tradicijomis, verbos išsiskiria savo spalvingumu, įmantrumu. Čekoniškių verbų ir buities seklyčioje susipažinsime su verbų pinimo amatu, gyvai stebėsime, kaip rišėjos rankose džiovinti augalai pavirsta įmantria verba. Stabtelėję Kazokiškėse apžiūrėsime ant kalvelės stūksančią XVII a. bažnyčią ir čia saugomą šventą XVII a. Marijos paveikslą, garsėjantį stebuklais.

Programą parengė: D. Žebelytė-Petraitienė
Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės nuotraukų archyvas, rusne.lt, vrtic.lt, kaisiadoriuvyskupija.lt, wikipedia.org