NETRADICINIAI SUSITIKIMAI LELIUMOJ: KAUNO ARKIVYSKUPIJOS MUZIEJUS, KAUNO KUNIGŲ SEMINARIJA, J. TUMO-VAIŽGANTO BUTAS
- Kelionės data : kelionės data tikslinama
- Kaina : 63 Eur
- Neįskaičiuota : bilietai į lankomus objektus
- Grupės dydis : iki 18 žmonių
- Transportas : kelionė autobusu
- Išvykimo vieta :
iš Vilniaus - Išvykimo vieta :
ir dokumentų parengimas
Kviečiame pakeliauti po sakralinį Kauną, pažvelgti, kaip ir kuo šiandien gyvena seminaristai ir dvasininkai, prisiminti vieną labiausių mylimų kunigų - J. Tumą-Vaižgantą, susipažinti su senosiomis Kauno moterų vienuolijomis, atrasti netikėtų Kauno mažosios architektūros lobių Žaliakalnio šlaituose.
Aplankysime Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčią, čia pasigrožėsime garsaus tarpukario scenografo L. Truikio presbiterijos vitražais, pro kuriuos sklindanti melsva šviesa sukuria ypatingą atmosferą. Kauno Arkivyskupijos muziejuje, įsikūrusiame buvusiuose vyskupų namuose, lauks ekskursija, kurios metu išgirsime apie Kauno senąsias moterų vienuolijas, jubiliejinės parodos metu susipažinsime su benediktinių ir bernardinių meniniu palikimu. Viename iš Žaliakalnio akligatvių, prie stataus šlaito, išvysime tarpukario laikus menančią koplytėlę su Švč. Mergelės Marijos skulptūra, išgirsime jos pastatymo legendą ir kt. įdomias detales.
Kauno kunigų seminarijoje susitiksime su vienu iš bendruomenės narių, pasikalbėsime, sužinosime, kaip praeina tradicinė seminaristo diena, pasivaikščiosime po įvairias seminarijos patalpas: uždarą kiemelį, Švč. Trejybės (seminarijos) bažnyčią, refektorių (valgomąjį) - čia ir pietausime.
Kelionės pabaigoje užsuksime į kunigo J. Tumo-Vaižganto butą, kur susipažinsime (jo paties žodžiais tariant) su „meniškai kunigiška“ namų aplinka. Iki muziejaus įkūrimo paskutinis jo gyventojas buvo kunigas Ričardas Mikutavičius.
- Programą parengė: D. Žebelytė-Petraitienė
- Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės nuotraukų archyvas