Apie kelionę trumpai
  • Kelionės data :
    kelionės data tikslinama
  • Kaina :
    63 Eur
  • Neįskaičiuota :
    bilietai į lankomus objektus
  • Grupės dydis :
    iki 18 žmonių
  • Transportas :
    kelionė autobusu
  • Išvykimo vieta :
    iš Vilniaus

Prieš daugiau kaip 100 metų Laikinojoje sostinėje Kaune buvo įkurtas Pedagogikos muziejus (dab. Lietuvos švietimo muziejus). Muziejus neapsiribojo vien pedagogų kvalifikacijos kėlimo, jaunuomenės ugdymo uždaviniais, bet kartu plėtojo gamtamokslinę kraštotyrinę kryptį ir netruko tapti patraukliu mokslo pupuliarinimo centru. Daug vaikų pritraukdavo gyvosios gamtos kampelis, kuriame buvo auginamos retos gėlės, šilkaverpiai, vėžiai ir kt., vykdavo viešos paskaitos, kurias skaitydavo žymūs to meto visuomenės veikėjai, mokslininkai, pedagogai, buvo rengiamos mokomosios ekskursijos, parodos ir t.t. Taigi muziejų pagrįstai galėtume vadinti prieš keletą mėnesiu atidaryto „Mokslo salos“ muziejaus pirmtaku Kaune. Ekskursijos muziejuje metu daug dėmesio skirsime tarpukario švietimo raidai, mokslo populiarinimo ištakoms, jo įkūrėjui V. Ruzgui, vienoje iš muziejaus erdvių išvysime tarpukario baldų parodą.

Pokalbį apie švietimo raidą pratęsime trumpo pasivaikščiojimo po Kauno centrą metu, kur susipažinsime su aukštojo mokslo pradžia Nepriklausomoje Lietuvoje – aplankysime pirmuosius Lietuvos universiteto (įkurtas 1922 m.) rūmus, taip pat vieną iš šio universiteto fakultetų - Medicinos fakulteto rūmus, kurie, kaip rašoma to meto spaudoje, buvo parengti Briuselio universiteto medicinos fakulteto naujų rūmų, kurie laikyti vienais iš geriausių Europoje, pavyzdžiu, čia išgirsime detektyvo vertą S. Dariaus ir S. Girėno palaikų istoriją. Toliau Žaliakalnyje pamatysime ir sužinosime ne tik kur kūrėsi žymūs to meto dėstytojai, mokslininkai, bet ir kur ir kaip leido vakarus stebėdami žvaigždes bei dangaus platybes. Iš viso kelionės metu regėsime dvi observatorijas centre ir jo prieigose.

Kelionės kulminacija - vienintelis šalyje mokslo populiarinimo muziejus „Mokslo sala“. Muziejų sudaro dvi dalys - interaktyvi ekspozicinė dalis ir renginių erdvė su salėmis įvairioms veikloms bei planetariumas. Lankysime planetariumą*, taip pat apžiūrėsime „Mokslo salos“ muziejaus pastatą iš vidaus bei išorės - praeisime atnaujintu Nemuno salos parku, išvysime pokyčius kairiajame Nemuno krante - naują Nemunaičių rajoną, statomą pėsčiųjų tiltą, ruošiamą vietą naujai M. K. Čiurlionio koncertų salei ir kt., užlipsime ant „Mokslo salos“ stogo, ant kurio įrengtas patraukliausias pastato architektūrinis elementas - unikalus įėjimas, primenantis „prasivėrusį dangtį“. Tai 27 m diametro, 250 tonų sveriantis diskas, kabantis tik ant vienos ašies, jo įrengimas užtruko kone tiek pat, kiek ir viso muziejaus pastatymas. Tas pats elementas atsikartoja ir pastato viduje. Pastatą suprojektavo Ispanijos ir Australijos architektų kompanija.

*Muziejaus ekspozicinės dalies nelankysime, nes jai reikėtų skirti mažiausiai 3-4 val.

Programą parengė: D. Žebelytė-Petraitienė
Nuotraukų šaltiniai: D. Žebelytės-Petraitienės nuotraukų archyvas, Lietuvos švietimo muziejaus nuotr., https://ktu.edu/